Wrzesień to miesiąc, który kojarzy się nie tylko z rozpoczynającą się jesienią- to także miesiąc, w którym swój dzień świętują wszyscy mali i duzi chłopcy.
Dzień chłopaka, to była doskonała okazja , aby nieco zwolnić szkolne tępo i spędzić miło czas.
Z tej okazji w naszej szkole, odbył się plebiscyt na super chłopaka.
Pani dyrektor, Magdalena Molik podczas apelu, wręczyła dyplomy wybrańcom z poszczególnych klas.
Dziewczęta, w klasach przygotowały poczęstunek, słodkie prezenciki oraz konkursy, integrujące zespoły klasowe.
Tego dnia w klasach panowała wyjątkowo miła i wyjątkowa atmosfera.
Opiekun grupy wiekowej klas V.
Dzień chłopaka
- 6
Dzień Patrona Szkoły
W Dzień Patrona Szkoły klasy szóste zwiedziły Międzyrzecki Rejon Umocniony.Jest to jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata. Rozciąga się na przestrzeni blisko 80 km pomiędzy Gorzowem Wlkp. a Zielona Górą. To labirynt tuneli, dworców kolejowych i hal wybudowanych kilkadziesiąt metrów pod ziemią. Fascynuje od dawna rozmachem przedsięwziecia, nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi. Mieliśmy okazję spędzić w bunkrach 2 godz.
Podczas zwiedzania przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek. Udało nam się także wypatrzyć nietoperze, które w międzyrzeckich bunkrach chętnie zimują.Podsumowaniem naszej wyprawy jest Szkolna Kronika Filmowa wystawiona w holu szkoły wykonana przez Panią Beatę Peszko.A jak było, popatrzcie sami...LINK
Wycieczka klas 601, 603
Uczniowie klas 601 i 603 w dniach 28/29/30 września wyjechali na wycieczkę szkolną. W ciągu 3 dni uczestnicy mieli bardzo napięty grafik w zwiedzaniu wielu miejsc min. Biskupin, Gniezno, Toruń a także udział w wielu warsztatach tematycznych.
Podążając szklakiem piastowskim uczniowie zameldowali się także w Kruszwicy, ze słynną Mysią Wieżą, legendarnym miejscem śmierci księcia Popiela. W trakcie trwania wycieczki uczniowie przejechali się kolejką wąskotorową z Biskupina do Wenecji. Jedną z głównych atrakcji był pobyt w Biskupinie oraz Toruniu. Więcej można się dowiedzieć z naszej krótkiej relacji zdjęciowej.
8
Barwy jesieni!
Nie tylko do bukietów i przystrajania gazetek o jesieni, mogą posłużyć kolorowe liście drzew. Na ostatnich lekcjach chemii wykorzystaliśmy je podczas omawiania metod rozdziału substancji.
Wykonane przez uczniów metodą tzw. małej skali kolumny chromatograficzne, pozwoliły wyodrębnić barwniki znajdujące się w liściach i sprawdzić czy chlorofil jest faktycznie zielony...
K.Marek
Włoszczyzny pełen kosz
18 października uczniowie klasy 204 przebrani
za warzywa i wyposażeni w prawdziwe okazy warzyw zaprezentowali zerówkowiczom oraz uczniom kilku klas edukacji wczesnoszkolnej piosenkę "Włoszczyzna". Do utworu przygotowali taniec, a przed jego prezentacją widzowie zostali wprowadzeni w tematykę piosenki. Teraz już uczniowie wiedzą, że:To królowa Bona, Zygmuntowa żona,
przyjechała z Włoch i przywiozła z sobą
warzyw pełen kosz, WŁOSZCZYZNY kosz…
Zadowolenie małych arystów, uśmiech na twarzy widzów oraz wielkie brawa i podziękowania potwierdzają, że warto czasem wyjść z ławki i zdobywać wiedzę i umiejętności w innej formie i przy okazji dzielić się nimi
z innymi.Małgorzata Protoklitow
13
Wizyta w MZK Gorzów Wlkp.
Dnia 20 października 2022 r. uczniowie klasy 304 brali udział w imprezie miejskiej na terenie zajezdni autobusowej MZK przy ulicy Kostrzyńskiej. Do udziału w niej prezydent Jacek Wójcicki zaprosił zwycięzców konkursu "Chodź, pomaluj ekoautobusy" w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy. Naszą klasę reprezentowała Julia Żuchowska, która została laureatką konkursu.
Goście Pana Prezydenta byli pierwszymi, którzy zobaczyli nowe, wyjątkowe gorzowskie ekoautobusy. O wyjątkowości tych autobusów świadczy to, że jeżdżą one na prąd elektryczny oraz zostały oklejone według autorskich projektów uczniów gorzowskich szkół, którzy w tym roku wzięli udział w miejskim konkursie ekologicznym.
Ponadto uczniowie mieli okazję być pierwszymi pasażerami autobusów elektrycznych, dokładnie je obejrzeć, zrobić im zdjęcia, wejść do ich wnętrza i posiedzieć na miejscu pasażerów.
Przed autobusami zostały umieszczone oryginalne prace plastyczne laureatów, które można było porównać z ich fragmentami umieszczonymi na nowych pojazdach.
Miłą niespodzianką dla dzieci było również otrzymanie od prezydenta Jacka Wójcickiego słodkiego upominku oraz kolorowych balonów. Beata Nawrocka
3
Kot Kilara w Filharmonii Gorzowskiej
11 października uczniowie kl.602 i 604 uczestniczyli w grze edukacyjnej Kot Kilara. Zabawa oparta była na formule gier miejskich. Pozwalała graczom poruszać się po całym obiekcie - jak po wielkiej planszy.
Na trasie czekały na nas kolejne zagadki, a także specjalne trofeum ukryte na samym końcu szlaku.Udział w interaktywnej rozgrywce pełnej niespodzianek i dobrej zabawy to nie tylko doskonała okazja, by poznać fascynujący świat Wojciecha Kilara, ale również szansa na odkrycie najbardziej tajemniczych zakamarków filharmonii.
Gorzów my town
Jak w nietypowy sposób utrwalić słownictwo z języka angielskiego? Chociażby tworząc projekt własnego miasta! Uczniowie klas I-III z pomocą nauczycielki języka angielskiego Anny Sroki wcielili się w role architektów i stworzyli makiety Gorzowa Wielkopolskiego.
Projekt konkursowy miał na celu rozwijanie kreatywności oraz umiejętności współpracy, a także posługiwania się nazwami budynków i miejsc w mieście w języku angielskim. Prace podziwiać można na piętrze w nowym skrzydle szkoły.
Wycieczka do Mniszek
5 października uczniowie klas 204 i 206 wraz z wychowawczyniami M. Protoklitow i A. Ćwiertniak udali sięna wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Na miejscu dzieci wraz z przewodnikiem zwiedzały warsztaty ginących zawodów, a wśród nich między innymi warsztat bednarza, kowala, praczki, pszczelarza, szewca. Była także okazja, by zapoznać się z dawnym sklepem czyli składem kolonialnym, gdzie ciekawość wzbudziło ogromne liczydło- pierwowzór kalkulatora, starodawna gofrownica czy kierzynka do ubijania masła. Ogromną radością i zaskoczeniem była wizyta w klasie, która wyglądała tak jak przed kilkudziesięciu laty. Niektórzy uczniowie pisali nawet piórem i atramentem, mocno brudząc przy tym dłonie.
Po zwiedzaniu odbyły się warsztaty wikliniarskie, których efektem były starannie wykonane ozdobne wózeczki. W trakcie wycieczki był czas, by uczniowie odwiedzili tzw. ulicę miasteczka z pracowniami np. krawca, fotografa czy zegarmistrza. Zabawyna swieżym powietrzu i poczęstunek drożdżowym ciastem też sprawiły dużo frajdy.
Mamy już w planach kolejną wycieczkę!
M. Protoklitow
14
Sztafetowe biegi przełajowe
Dziewczęta z naszej szkoły, rywalizujące w roczniku 2010-11 zdobyły mistrzostwo Gorzowa szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych.
Zespół reprezentowały następujące uczennice:Oliwia Baszyńska kl. 502
Laura Wrzesińska kl. 501
Hanna Świderska kl. 603
Dominika Siarek kl. 603
Julia Czaplicka kl. 603
Amelia Morawska kl. 603
Vanessa Zdziarska kl. 603
Gabrysia Garncarek kl. 603
Lena Szymańska kl. 603
Opiekunem grupy jest Pan Dariusz Odej.
Jako zwycięzcy zawodów miejskich, będziemy reprezentować naszą szkołę na arenie wojewódzkiej.Życzymy powodzenia na dalszym etapie!
Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt
29.09.2022 r. odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt rocznika 2009 . III miejsce zdobyła Julia Duszyński z klasy 801. Gratulujemy
Uczennice naszej szkoły zdobyły III miejsce w składzie:
Banak Nadia 803
Śluborska Gabriela 805
Klejbach Gaja 804
Kondratowicz Aleksandra 802
Duszyński Julia 801
Karczmarz Julia 805
Smentek Gabriela 805
Przybyłek Kinga 801
Piasecka Malwina 805
Dzień Głośnego Czytania 2022
Dnia 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to powstało w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego patronką obrano Janinę Porazińską – pisarkę, która wiele książek napisała z myślą o dzieciach. 29 września to rocznica jej urodzin.
Już po raz drugi członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu włączyli się w obchody tego święta, odwiedzali młodszych kolegów i czytali im fragmenty ulubionych książek. Spotkania te przyniosły obu stronom wiele radości i z niecierpliwością czekamy na następne.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Judyta Kuszyńska
13
Turniej 20Cup
Już niedługo rozegrany zostanie kolejny turniej z cyklu 20Cup organizowany w naszej szkole. Podczas turnieju nasi zawodnicy zmierza się z drużynami z okolic Gorzowa, z którymi nie spotykamy się w zawodach międzyszkolnych.
Start turnieju 21 października o 8:30, wszystkich uczniów mających w czasie trwania turnieju WF zapraszamy na trybuny do kibicowania, gwarantujemy mnóstwo bramek, parad bramkarskich oraz efektownych akcji.
Organizator T.Jankowski
Welcome to Alba Iulia!
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową - przewodnikiem/ ekologiczną wizytówką miasta Alba Iulia w Rumunii, stworzoną przez uczniów naszej szkoły we współpracy z uczniami Şcoala Gimnazială „Avram Iancu”, w ramach projektu Alba Iulia, przewodnik nie tylko ekologiczny.
Link do strony:
https://daianepopa.wixsite.com/-alba-iulia--eco-cit
Projekt pilotowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji realizowano w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Finansowany był z Funduszy Europejskich. Całkowita kwota dofinansowania wyniosła 48 086 PLN. Celem przedsięwzięcia był rozwój kompetencji kluczowych uczniów w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, wielojęzyczności i ekspresji kulturalnej oraz kompetencji cyfrowych, osobistych i społecznych.
W projekcie realizowanym od 1.04 do 30.09. 2022 r. wzięło udział 10 naszych uczniów: Yana Shafranovich, Dorota Czarnecka, Amelia Mikołajczak, Szymon Świderski, Lena Mitruk, Julia Lenckowska, Filip Goliwąs, Iga Sobierajczyk, Julia Duszyński, Lena Jędrzejewska, a jego głównym elementem był wyjazd zagraniczny do malowniczej Transylwanii do Rumunii, pozyskiwanie materiałów i tworzenie strony-przewodnika oraz wykonanie prac artystycznych o tematyce ekologicznej celem umieszczenia ich w sferze publicznej.
Opiekunami podczas wyjazdu były: pani Anna Sroka oraz pani Agnieszka Mazur.
Specjalne podziękowania dla pani Beaty Peszko na bezinteresowną pomoc przy przygotowaniu naszych uczniów do przedsięwzięcia artystycznego.
Koordynatorzy:
Piotr Tokarczyk , Anna Marciniak.
"Lubuskie Talenty - Program Stypendialny"
Informujemy, że rozpoczęła się III edycja projektu pn. "Lubuskie Talenty - Program Stypendialny".
Informacje, dotyczące zasad przyznawania stypendiów szczególnie uzdolnionym uczniom klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas I-IV liceów ogólnokształcących z terenu województwa lubuskiego oraz termin naboru najdą Państwo w linku: informacje dotyczące naboru
Dzień Patrona Szkoły
Byliśmy, jesteśmy i będziemy dumni.
28 września br., zgodnie z tradycją szkoły, obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Tego dnia uczniowie przyszli na zajęcia w strojach galowych, niektórzy z przypiętymi kotylionami. Bardzo ważną częścią obchodów było złożenie białych i czerwonych róż po tablicą pamiątkową Patrona Szkoły przez samorządy klasowe i wysłuchanie programu słowno-muzycznego poświęconego obronie Westerplatte. Widok młodych ludzi, skupionych, pełnych powagi, składających róże i skłaniających głowę, by oddać cześć bohaterskim żołnierzomz Westerplatte, był wzruszający. Uczniowie zostali też zaproszenie do obejrzenia wystaw zaprezentowanych w tym miejscu, które opowiadają o tragicznych losach bohaterskiej załogi.
Był to dzień inny od pozostałych, bo nasze myśli pobiegły w odległą przeszłość, do roku 1939, by wspomnieć tych, których dziś już nie ma z nami. Jednak heroizm ich walki, złożenie w ofierze własnego życia, nie pozwala zapomnieć tej prawie 200-osobowej załogi
22
Ślubowanie klas pierwszych
28 września był wyjątkowym dniem w Naszej Szkole. Podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły uczniowie klas I-III zwiększyli swoją wiedzę z zakresu historii i wysłuchali prezentacji na temat Bohaterów Westerplatte. Przypomnieli sobie także czym jest patriotyzm i bohaterstwo oraz aktywnie brali udział w przygotowanych konkursach. Galowe stroje, wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz hymnu szkoły były przejawem poszanowania tradycji i szacunku dla postawy, jaką wykazali się Bohaterowie Westerplatte.
Tego dnia miało miejsce także szczególnie ważne wydarzenie dla uczniów rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą. W Ślubowaniu Klas Pierwszych wzięło udział osiem klas wraz z Nauczycielami i Rodzicami. Serdecznie witamy pierwszoklasistów i życzymy, abyście z radością zdobywali kolejne umiejętności i z zapałem poszerzali swoje horyzonty!
9
Dzień Głośnego Czytania
Z okazji obchodzonego 29 września Dnia Głośnego Czytania w szkolnej bibliotece pojawili się niespodziewani goście:
Jakiż to chłopiec piękny i młody?
Jaka to obok dziewica?
Brzegami sinej Świtezi wody
Idą przy świetle księżyca.
Gdy wiatr zaszumiał po gęstym lesie uczniowie klas 701,702, 703 oraz 804 dostrzegli wzburzone wody Świtezi i mickiewiczowskich bohaterów - tajemniczą parze kochanków, którzy co noc spotykali się pod starym modrzewiem. Czy chłopiec dochował przysięgi danej dziewczynie? Czy wody Świtezi uspokoiły swe fale? I czy Ballady i romanse mogą być interesujące? Na te pytania na pewno odpowiedzą nasi czytelnicy, a chłopak i dziewczyna..?
Ona po srebrnym pląsa jeziorze,
On pod tym jęczy modrzewiem.
Kto jest młodzieniec? - strzelcem był w borze.
A kto dziewczyna? - ja nie wiem.
Zainspirowanych romantyczną twórczością Mickiewicza zapraszamy na stronę https://mickiewicz.promocjaksiazki.pl/
Agnieszka Zatylna
Jolanta Tokarek
Otwarcie boiska szkolnego w Dwudziestce
W czwartek 28.09 odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego przy SP 20. Boisko szkolne to długo wyczekiwana inwestycji ostatnich czasów w Dwudziestce.
Nowo powstały kompleks posłuży nie tylko uczniom na lekcje wf, ale także szkolnym sportowcom do rozgrywania zawodów szkolnych i międzyszkolnych. Boisko może też spełniać funkcję miejsca szkolnych imprez rekreacyjno-integracyjnych. Jest na nim sztuczna murawa do ZGS oraz bieżnia i skocznia lekkoatletyczna, obiekt wyposażono w oświetlenie. W uroczystym otwarciu boiska wzięli udział, dyrektor szkoły p. Jerzy Koziura, zastępca dyrektorap. Ewa Gałat, nauczyciele wf i wychowawcy oraz uczniowie klas IV – VIII.
Po symbolicznym przecięciu wstęgi oraz pierwszym celnym strzale do bramki w wykonaniu Pana Dyrektora, swoje pierwsze mecze rozegrali czwartoklasiści. Imprezie towarzyszyło dużo dobrych emocji, radości i uśmiechu.
Zadbajmy wspólnie o to, by obiekt służył całej społeczności szkolnej przez długie lata!48
Dzień Patrona Szkoły - uczniowie klas IV uczcili pamięć o Bohaterach Westerplatte.
28 września obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Czwartoklasiści zebrali się na uroczystym apelu, by przywrócić pamięć o ludziach i bohaterskiej obronie Westerplatte. Obejrzeli film o heroicznej walce polskich żołnierzy i bolesnych wydarzeniach z historii naszej Ojczyzny.
Następnie rozwiązywali quiz oraz wykonali prace plastyczne – plakaty, które zaprezentowano na szkolnym holu. Wszystkie te działania sprawią, że pamięć o tamtych niezwykłych ludziach i dniach pozostanie na dłużej.
1
Archiwum Aktualności