Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do drugiego etpau konkursu matematyczno-informatycznego AleMózgi!. W konkursie wzięło udział przeszło 500 szkół i ponad 10 000 uczniów. Osoby z awnsem to:
Kategoria klas 5-6:
Tymon Janczewski
Karol Rychlewski
Filip Mak
Wojciech Ladowski
Aleksander Nowicki
Kategoria klas 7-8:
Aleksander Długosz
Szymon Guła
Ignacy Nisiewicz
Jakub Przybył
Maksim Mokrecki
Przed nami teraz przygotowanie do II etapu. Rozpoczynamy 3-miesięczną część edukacyjną. W tym czasie uczniowie będą uczyli się programowania w języku Python. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie! Dziękujemy za udział i zachęcamy do dalszych osiągnięć.
Patryk Jodko
Już po raz 28. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w mikołajkowym koncercie charytatywnym "I ty możesz zostać Świętym Mikołajem". 6 grudnia wystąpiły u nas najwspanialsze gorzowskie zespoły dziecięce: Buziaki, Aluzja, Kontra Mini, Trans oraz Pracownia Hiphopu Kobeszko.
Spędziliśmy w tym dniu cudowny czas pomagając Świętemu Mikołajowi w zrobieniu paczek dla dzieci potrzebujących wsparcia.
Pod koniec listopada klasa 605 uczestniczyła w spotkaniu z panią Małgorzatą Zawiertą, której pasją są podróże.
Pani Małgosia podzieliła się swoimi doświadczeniami z licznych wyjazdów zagranicznych, opowiadając o ciekawych miejscach i przygodach, które przeżyła.
Podczas spotkania podróżniczka przedstawiła relacje ze swoich podróży do:
Na koniec uczniowie wysłuchali różnych ciekawostek o Ameryce.
Dodatkową atrakcją spotkania był quiz z wiedzy o krajach, o których opowiadała pani Małgosia. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości i dobrze się bawić. Dwóch najlepszych uczestników quizu otrzymało nagrody, co spotkało się z dużym entuzjazmem.
Ostatnim punktem spotkania była degustacja słodyczy z różnych zakątków świata oraz możliwość zadawania pytań w języku angielskim.
Spotkanie było bardzo inspirujące, a pani Małgosia zachęciła uczestników do odkrywania świata i rozwijania swoich pasji.
Dziękujemy
Klasa 605 i Justyna Jaworska- Głazik (nauczycielka języka polskiego).
Dzisiaj, młodszą część naszej szkolnej społeczności, odwiedził z prezentami zaproszony przez Samorząd Uczniowski Św. Mikołaj. Dla starszych uczniów też miał niespodzianki z którymi wysłał do nich Śnieżynki Ciekawe...czy wszyscy byli grzeczni w tym roku?
Społeczność naszej szkoły po raz kolejny włączyła się do akcji charytatywnej na rzecz Adasia Kosa. Chłopiec ma poważną i rzadką chorobę genetyczną - zespół Crouzona. Jej najgroźniejszym objawem są przedwcześnie zarastające się szwy czaszki. Mózg Adasia, który wciąż rośnie, nie ma miejsca i rozpycha zbyt małą czaszkę.
Zebrana odzież używana i tekstylia zostały przekazane Fundacji Po Pierwsze. Ta z kolei przeliczy kilogramy na złotówki, które zasilą subkonto Adasia w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Środki te zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację chłopca.
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak pięknej inicjatywy.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Judyta Kuszyńska
06.12 czworo uczniów z klasy 503 w strojach Mikolaja chodziło z cukierkami dla uczniów klas 4-8. Mówili teksty po angielsku i śpiewali piosenkę " The Santa Claus is coming". Wprowadzili nas w świąteczny klimat.
Agnieszka Słowik
W dniu 06.12.2024 r. odbyły się „Mikołajkowe Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej” na których zdobyliśmy III miejsce w klasyfikacji zespołowej.
W klasyfikacji indywidualnej w strzelaniu z karabinu pneumatycznego Oliwia Pudliszak zajęła
I miejsce, oraz w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego Gabriela Jaćmirska zajęła II miejsce.
Gratulujemy całej drużynie.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Borkowska Natalia
Jaćmirska Gabriela
Pudliszak Oliwia
Adamczak Emilia
Antkowiak Michał
Opiekun: Marek Zblewski
W dniach od 3 do 5 grudnia br. uczniowie klas VIII będą zdawać egzaminy próbne. I tak:
3 grudnia (wtorek) w godzinach od 8.00 do 10.00 - egzamin próbny z języka polskiego;
4 grudnia (środa) w godzinach od 8.00 do 9.40 - egzamin próbny z matematyki;
5 grudnia (czwartek) w godzinach od 8.00 do 9.30 - egzamin próbny z języka obcego.
W dniach próbnego egzaminu zmienią się godziny rozpoczęcia lekcji, czas trwania lekcji oraz czas trwania przerw międzylekcyjnych.
W tych dniach uczniowie klas od IV do VII rozpoczynają lekcje zgodnie ze swoim planem godzin wskazanych w tabeli i przychodzą do szkoły nie wcześniej niż 10 minut przed planowanym rozpoczęciem swoich lekcji.
Uczniowie klas VIII po zakończeniu egzaminu próbnego realizują lekcje wg planu.
Zmiany organizacji planu pracy szkoły nie obejmują uczniów klas od I do III oraz grupy przedszkolnej.
Wszystkim ÓSMOKLASISTOM cała SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA życzy powodzenia. Trzymamy mocno kciuki, by pytania w arkuszach były dla Was łatwe, temat wypracowania prosty, zadania z języków obcych zrozumiałe i wyniki powyżej 70 procent!
29 listopada 2024r. w SP 20 odbyło sięspotkaniez niezwykłymi gośćmi – żołnierzami 151.Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie. Uczniowie klasy 607 wspólnie z żołnierzami Wojska Polskiego odbyli praktyczne warsztaty w ramach projektu EDUKACJA Z WOJSKIEM. Podczas trzygodzinnego szkolenia uczniowie poznali zagadnienia związane z tematyką wojskowości, obronności i bezpieczeństwa. Uczyli się zasad reagowania w sytuacjach zagrożenia m.in. podstawewakuacji i schronienia oraz nabyli praktyczne umiejętności postępowania w chwilach nagłego zagrożenia zdrowia i życia
.Na spotkaniu można było dowiedzieć się również, jak poruszać się bezpiecznie w sieci, jak krytycznie analizować informacje dostępne w Internecie. „Edukacja z wojskiem” okazała się bardzo interesującym przedsięwzięciem.
W piątek odbył się etap szkolny Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie zmagali się z testem wiedzy obejmującym pytania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dotyczącego rowerzystów i pieszych. Miło nam poinformować, że Kacper Mordarski z kl.705, Piotr Księżniakiewicz z kl. 703, Filip Prócheńko z kl. 703 oraz Jan Suchodolski z kl. 702 będąreprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym konkursu.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za chłopaków trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach. Powodzenia!
22 listopada wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez p.Dominikę Łapuchę - koordynatora Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Podczas zajęć, nasi uczniowie mogli się lepiej poznać i zintegrować oraz zgłębić w idee wolontariatu. Zwieńczeniem warsztatów było nagranie filmiku promocyjnego dla zbiórki żywności Tak Pomagam, która odbędzie się 6-7.12 w sklepie Netto, przy naszej szkole.
20 listopada to wyjątkowy dzień – 35. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka . W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane.
Nasza szkoła przyłączyła się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. 20 listopada w ramach akcji „Cała szkoła na niebiesko” uczniowie, nauczyciele
i pozostali pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko - kolor ten symbolizuje solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie.
Na drzwiach gabinetów lekcyjnych zawisły fragmenty Konwencji o prawach dziecka. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Judyta Kuszyńska
Nasza szkoła włączyła się kolejny raz do akcji "Pola Nadziei", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby chorych na nowotwory oraz zebranie środków wypełniających luki w budżecie gorzowskiego Hospicjum św. Kamila.
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu sprzedawali cebulki żonkili i wspólnie udało nam się zebrać i przekazać na rzecz hospicjum 854,24 zł.
Dzięki zaangażowaniu klas i ich wychowawców wiosną wokół szkoły zakwitną Pola Nadziei, a hospicjum będzie mogło otaczać opieką swoich pacjentów i ich rodziny.
opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Judyta Kuszyńska
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z kl. 805 przygotowali dla młodszych kolegów spektakl pod tytułem „Mały Książę”. Ułożyli scenariusz, zadbali o dekoracje, rekwizyty i kostiumy. Wytrwale ćwiczyli, aby móc zaprosić wszystkich chętnych na przedstawienie. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z uwagą i w skupieniu obejrzeli sztukę.
To już trzeci spektakl przygotowany przez wolontariuszy. Rok temu zaprosili nas na Czerwonego Kapturka, a dwa lata temu na „Świnkę Peppę”. Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności i zdolności aktorów. Dziękujemy i czekamy na kolejne przedstawienia.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Judyta Kuszyńska
20 listopada 2024r., uczniowie klasy 701, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez Restaurację Tarantino. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zobaczyć, proces przygotowania burgerów. uczniowie wcielili się w kucharzy, przygotowywali składniki i samodzielnie według swojego pomysłu komponowali swojego burgera. Było pysznie, kolorowo i wesoło.
W piątek 15 listopada 2024r., uczniowie klasy 701 uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez pracowników Biblioteki przy Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wielkopolskim. Warsztaty dały możliwość bliższego poznania siebie poprzez integrację oraz zapoznania się z literaturą i gatunkami literackimi. W spotkaniu poruszono również wątek gorzowskich legend o smokach. Uczestnicy bawili się doskonale
15 listopada uczniowie klasy 604 wzięli udział w warsztatach cukierniczych. Zajęcia odbywały się w niewielkiej Manufakturze Słodyczy Babeczki & Cukiereczki.
Celem wycieczki było poznanie tajemnicy powstawania słodkich karmelków i lizaków.
Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać proces ręcznego wykonywania słodkości- od wylewania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu naturalnych smaków i kolorów aż do pakowania gotowych produktów.
Każde dziecko wcieliło się w rolę cukiernika i samodzielnie wykonało kolorowego lizaka.
Justyna Jaworska- Głazik
Szkolne Koło Caritas zaprasza do włączenia się w akcję charytatywną POMOC ŚWIĘTEMU MIKOŁAJOWI. Akcja polega na zbiórce kosmetyków (żeli, szamponów, dezodorantów oraz kremów) dla ubogich. Rzeczy te zostaną przekazane na Wigilii zorganizowanej dla tych osób, na której nasi wolontariusze będą czynnie pomagać.Zachęcamy do klasowego, bądź samodzielnego, przygotowania jakiejś paczki dla osoby potrzebującej (składającej się z artykułów kosmetycznych). Artykuły zbieramy do 27/28 listopada. Można przekazywać je bezpośrednio do s. Dalii (sala 15B), p. Małgorzaty Jaskólskiej (13B), siostry Bogusi, bądź przez naszych wolontariuszy. Z góry dziękujemy za pomoc w organizacji czasu świątecznego dla potrzebujących.
Tego jeszcze nie było :-) ! Autorski poemat o wielkich władcach Polski w języku angielskim zaprezentowali uczniowie klasy 502 swoim młodszym kolegom i koleżankom. Na całe szczęście pojawił się też (pół)profesjonalny komentarz wyjaśniający, dzięki, któremu imię Casimira the Great nie stanowiło dla nikogo tajemnicy.
Gratulacje dla dzielnych występujących: Amelii Kraus, Amelii Jędrzejczak, Igi Januchowskiej, Zuzanny Kadziewicz, Szymona Lehmana, Radka Sawickiego, Dominika Żardeckiego, Antoniego Bronieckiego i Nikodema Brukszty, a także wielkie podziękowania dla wspaniałej publiczności z zerówki.
11 listopada to szczególna data dla Polaków. Obchodzimy wówczas Narodowe Święto Niepodległości.
W naszej szkole wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości były omawiane na lekcjach historii i lekcjach wychowawczych. Szczególny charakter przybrały one w tym roku, bowiem w przeddzień narodowego święta, zamiast dorocznej akademii , każda grupa wiekowa wykonała szereg różnorodnych i ciekawych zadań. Uczniowie klas IV wysłuchali czytanej przez starszych kolegów i koleżanki, interesującej historii związanej z wydarzeniami 11 XI i wykonali patriotyczne zakładki do książek. Piątoklasiści wykonali piękne „Karty z życzeniami dla Polski”. Uczniowie klas VI zorganizowali rozśpiewane „Spotkanie z piosenką patriotyczną” . Uczniowie starszych klas 7 i 8, wykonali dostojne murale pod hasłem „Dziękujemy Ci Polsko”. Równo o godzinie 11.11 nauczyciele i uczniowie odśpiewali Hymn Polski, bowiem w kalendarz szkolnych obchodów na stałe wpisał się ten zwyczaj. Efekt zadań, które w całości tworzyły doniosłe wydarzenie szkolne, można podziwiać w holu szkołyi na szkolnych korytarzach barwnie przyozdobionych kolorowymi kotylionami.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Nazwa szkoły: | Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim |
E-mail szkoły: | sp20@edu.gorzow.pl |
Telefon: | (095) 722-94-55 |
Adres szkoły: | ul. Szarych Szeregów 7 66-400 Gorzów Wielkopolski Poland |