Nawigacja

 • Nabór do klas I na rok szkolny 2023/2024

  Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Gorzowie Wlkp. ul. Szarych Szeregów 7  

  ogłasza nabór dzieci do klas I na rok szkolny 2023/2024

  Rekrutacja rozpoczyna się dnia
  06.03.2023r. i trwa do 05.04.2023r.

  Więcej informacji w zakładce Nabór 2023/2024

   

  Zapraszamy!

   

 • Dzień Św. Patryka

  17 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień Św.Patryka - patrona Irlandii. Z tej okazji uczniowie klasy 801 (przebrani za skrzaty irlandzkie Leprechauny) przygotawali mały happening dla klas 4-8 z muzyką irlandzką oraz ciekawostkami dotyczącymi Irlandii.

  Ania Marciniak

 • Etap wojewódzki konkursu Młody Biblista

  We wtorek - 21 marca - w Sanktuarium w Paradyżu odbył się etap wojewódzki konkursu Młody Biblista. Także nasza szkoła miała swoją reprezentację. Nasza przedstawicielka, Basia Szulczewska z kl. 701, zajęła 11 miejsce spośród 68 uczestników. Gratulujemy zdobycia wyróżnienia!

  ks. Paweł Grzesiak

 • Uczennice naszej szkoły srebrnymi medalistkami w ramach mistrzostw Gorzowa w piłce siatkowej!

  W turnieju rozgrywanym w Szkole Podstawowej nr 5 wygraliśmy łącznie trzy spotkania, dopiero w wielkim finale ulegając reprezentacji SP-17. Gratulujemy ambitnej postawy i rewelacyjnego wyniku!

  Zespół wystąpił w składzie: Nadia Baszyńska (kl.701) Julia Krzyżaniak (kl.603) Gabriela Garncarek (kl.603) Blanka Wojtyś (kl.603) Lena Gerłowicz (kl.604) Sawoch Weronika (kl.601) Wieczorek Maja (kl.601) Panocka Oliwia (kl.601) Borkowska Natalia (kl.601) Jaćmirska Gabriela (kl.601)

  Opiekunowie: Dariusz Odej, Tomasz Jankowski

 • Uczniowie SP 20 - "działaMY dla bioróżnorodności."

  Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna akcja BUDUJEMY BUDKI LĘGOWE DLA PTAKÓW przyniosła nieoczekiwane efekty – uczniowie klas IV – VIII zbudowali blisko 70 budek. To bardzo konkretna pomoc, za którą serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom, ich rodzicom. Akcja prowadzona w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „DziałaMY dla bioróżnorodności”  zakończona zostanie wkrótce powieszeniem budek w gorzowskich parkach Kopernika oraz Zacisze.

  Jesteśmy przekonani, że dzięki niej zyskają nie tylko ptaki, które zagnieżdżą się w naszym mieście. Z pewnością wiedza, jaką zdobyli uczniowie podczas realizacji projektu, pozwoli zrozumieć czym i jak ważna jest bioróżnorodność, rozbudzi w nich zainteresowania przyrodnicze.
  Dziękujemy za podjęcie się i wzorowe wykonanie zadania.

   Organizatorzy

 • Zmiany organizacji pracy szkoły w dniach 14-15-16 marca 2023 r. w klasach IV – VIII

  W dniach próbnego egzaminu wprowadza się zmianę organizacji lekcji. Zmianie ulegają: godziny rozpoczęcia lekcji, czas trwania lekcji, czas trwania przerw międzylekcyjnych.

   

  Zarządzenie dyrektora szkoły nr 7/2023
  z dnia 28.02.2023

   

   

 • Wystawa z "fit przepisami".

  W Czwartek tj. 16.03 uczniowie klasy 506 przygotowali kolejną wystawę tematyczną. Wystawa z FIT PRZEPISAMI dla każdego, dużego i małego, taty i mamy, babci i dziadka. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami uczniów, która znajduje się w głównym holu.

  T. Jankowski

 • Wiosenne Inspiracje-Pierwszy Dzień Wiosny

  21 marca Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas IV-VIII do wspólnej zabawy.

  Klasy IV-VI będą prezentować się  na 4, a klasy VII-VIII na 5 godzinie lekcyjnej.

  Klasy wezmą udział w następujących konkurencjach:

   

  1. Zaprezentuj się!

  Konkurencja polega  na tym, że w rytm muzyki cała klasa, ubrana w stroje w  uprzednio wylosowanym kolorze,  przejdzie przez halę i  zaprezentuje się przed jury (mile widziane elementy wiosenne na przykład kwiaty, motyle, balony, kokardy itp.)

  2. Myśl przewodnia

  Każda klasa zaprezentuje wymyślone przez siebie hasło o tematyce wiosennej, które należy przedstawić w formie plakatu lub transparentu  na arkuszu szarego papieru (przygotowujemy wcześniej). 

  3. Jesteśmy projektantami

   Wiodącą konkurencją będzie ocena najpiękniejszego i najbarwniejszego stroju  Pana lub Pani Wiosny, oraz drugie przebranie pod hasłem "Mój Bohater" (postać z bajki, książki, filmu itp.)

  Oba stroje komentuje wybrany przedstawiciel klasy.

   Wszystkie konkurencje będą oceniane przez jury a uczestnicy otrzymają dyplomy i słodkie nagrody.

    

  Samorząd Uczniowski 

   

 • Wizyta w MOS

  Niezniechęceni śnieżycą ruszyliśmy we wtorek 7 marca br. wraz z naszą wychowawczynią p. Aleksandrą Krawiec i p. Magdą Sawicką do Miejskiego Ośrodka Sztuki. Tam obejrzeliśmy film pt. Klub Brzydkich Dzieci, który mimo zaskakującego tytułu, okazał się całkiem ciekawy.

  Po seansie dzieliliśmy się swoimi wrażeniami. Rozmawialiśmy o problematyce, którą poruszał. Mówiliśmy o pięknie, które tkwi w różnorodności, o współpracy w dążeniu do celu i o tym, by starać się nie ulegać efektowi pierwszego wrażenia, bo każdy zasługuje na to, by go poznać.

  Następnie obejrzeliśmy krótką historię Wojtka - chłopca z Zespołem Downa - i w grupach próbowaliśmy przewidzieć jego przyszłość. Dyskutowaliśmy o możliwościach realizowania przez niego marzeń pomimo ograniczeń. Dzielenie się naszymi spostrzeżeniami to na pewno cenna lekcja uważności.

  Uczniowie kl. 605
  Aleksandra Krawiec

 • Wystawa prac klasy 605

  Pod koniec lutego miałyśmy przyjemność zaprosić całą społeczność szkolną na wystawę prac klasy 605 prezentowaną w holu głównym szkoły. Powstały one podczas warsztatów w Miejskim Ośrodku Sztuki https://liblink.pl/QBEbHTeWCB w Gorzowie Wielkopolskim pod kierunkiem p. Agnieszki Kowalskiej-Kucharczyk.

  Przed Państwem autoportret artysty Zbigniewa Bajka.- Tak wyglądałem, kiedy byłem statystą w filmie Stevena Spielberga Lista Schindlera. Zagrałem wtedy Żyda. Kiedy zobaczyłem siebie w lustrze, wydawało mi się, że to obcy człowiek - mówi profesor krakowskiej ASP w rozmowie z portalem cozadzien.pl.

  Dalsze losy tego dzieła przedstawiła uczniom klasy 605 p. Agnieszka Kowalska-Kucharczyk.Okazało się, że znajomi artysty dopatrzyli się w nim podobieństwa do Franza Kafki, niemieckojęzycznego pisarza pochodzenia żydowskiego, przez całe życie związanego z Pragą.Te porównania sprawiły, że Zbigniew Bajek zaczął podążać śladami Kafki, poznawać miejsca, w których pisarz żył, i zgłębiać jego twórczość. Wyjątkową lekturą okazały się Rozważania o grzechu, cierpieniu, nadziei i słusznej drodze.  Miniatury literackie zawarte w tym zbiorze powstały na przełomie lat 1917- 1918 we wsi Zürau (dzisiaj Siřem), gdzie twórca przebywał u swojej siostry, lecząc gruźlicę.

  Próbę interpretacji i przekładu aforyzmów ze zbioru Franza Kafki na język sztuk plastycznych podjęli uczniowie klasy 605.

  Aleksandra Krawiec

  Beata Peszko

 • Znane i niezależne kobiety

  Z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotowała gazetkę dotyczące znanych i niezależnych kobiet, które na stałe zapisały się na kartach historii naszego kraju.

  Uczniowie klas ósmych z tej okazji częstowali cukierkami panie i uczennice.

   

  Z okazji

  Święta Kobiet

  Samorząd Uczniowski

  Składa życzenia wszystkim Koleżankom i Paniom

  Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień

  był niesamowity i wyjątkowy.

  Wypełniajcie każdą chwilę tak,

  aby potem wspominać ją z radością.

  Czerpcie energię ze słońca,

  kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

  Szukajcie w sobie siły,

  entuzjazmu i pasji.

  Żyjcie najpiękniej jak umiecie.

  Spełniajcie swoje marzenia.

  Marek Zblewski

 • Wyniki etapu rejonowego konkursów przedmiotowych w roku szkonym 2022/2023

  21 lutego br. zakończył się etap rejonowy konkursów przedmiotowych w województwie lubuskim. W naszej szkole do etapu rejonowego przystąpiło 24 uczniów. Z tej grupy do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 5 uczniów, 3
  z języka polskiego i 2 z historii.

  Wszystkim Uczniom i Nauczycielom przygotowującym uczestników konkursów serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

  Etap wojewódzki dla naszych uczniów rozpocznie się 22 kwietnia.

   


   

   

  Uczniowie zakwalifikowani do zawodów III stopnia:

  KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO

  Gabriela Szprychel kl. 805
  Lena Mitruk kl. 802
  Kornelia Perska kl. 804


  KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII

  Julian Jakubek kl. 801
  Gabriel Cieniuch kl. 602


  Brawo!!! Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom etapu rejonowego i czekamy na wyniki etapu wojewódzkiego

  Barbara Bilińska

 • Konkursy biblijne

  Nasza szkoła była organizatorem etapu rejonowego konkursu biblijnego Junior (dla młodszych) i Młody Biblista (dla starszych), które odbyły się 27 i 28 lutego. W rywalizacji uczestnicy pochylali się nad pytami z Ewangelii według św. Mateusza i z księgi Dziejów Apostolskich.

  W konkursie Junior reprezentanci SP20 zajęli następujące miejsca:

  Wojciech Oracz z kl. 401 - I miejsce;
  Tomasz Nowicki z kl. 501 - VI miejsce;
  Milena Jakubowska z kl. 601 - VIII miejsce.

   

  Natomiast w konkursie Młody Biblista uczniowie z naszej szkoły uplasowali się na:
  Barbara Szulczewska z kl. 701 - I miejsce;
  Jasmina Aluoi z kl. 804 - VIII miejsce
  Zuzanna Radecka z kl. 801 - XIII miejsce.

   

  Dziękujemy za udział i gratulujemy!

  Na szczególne uznanie zasługują Basia i Wojtek, którzy z pierwszych lokat przeszli do etapu wojewódzkiego (diecezjalnego), który odbędzie się Paradyżu.

 • Szkoła z Klasą

  Od czerwca 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 20 rozpoczęła współpracę z Fundacją Szkoła z Klasą, w ramach której realizuje program Razem w Klasie wspierający uczniów z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy. Fundacja Szkoła z Klasą jest organizacją pozarządową, która wspiera nauczycieli  i dyrektorów, rozwijając i wprowadzając innowacyjne metody pracy  i pomagając  wychodzić poza schematy w uczeniu i w szkolnych relacjach. Organizuje bezpłatne szkolenia, kursy i webinaria, przygotowuje gotowe scenariusze lekcji, materiały edukacyjne, publikacje i poradniki.

   

  Dzięki współpracy z Fundacją otrzymaliśmy 6 laptopów finansowanych ze środków Intel Corporation, w których zastosowano między innymi dwujęzyczne oprogramowanie oraz podwójne (polskie i ukraińskie) oznaczenia językowe na klawiaturach. Pozyskany sprzęt jest wsparciem dla nauczycieli i uczniów w codziennej pracy dydaktycznej. Stanowi pomoc w  procesie integracji w klasach wielokulturowych, pozwala kontynuować naukę w ukraińskim systemie edukacji czy komunikować się z bliskimi, którzy zostali w Ukrainie.

              W ramach Fundacji  otrzymaliśmy  także zestaw materiałów szkoleniowych na temat sposobów integracji i adaptacji w klasie wielokulturowej, w tym publikację w języku polskim i ukraińskim  pod tytułem Asy Internetu i turniej, zawierającą pięć opowiadań o wartościach, emocjach i bezpieczeństwie w Internecie napisanych przez Przemysława Staronia oraz przewodnik dla szkół Jak pracować w międzykulturowej klasie na etapie przygotowania, integracji  i dalszego budowania relacji?, zawierający scenariusze zajęć oraz plakaty i grę jako załączniki do aktywności prezentowanych w przewodniku.  Materiały są aktywnie wykorzystywane podczas zajęć.

  Koordynatorzy programu Pani Magdalena Molik oraz Pani Agnieszka Zatylna złożyli również wniosek w konkursie grantowym skierowanym do szkół wpisanych do programu, którego celem było dofinansowanie dostosowania przestrzeni szkolnej, aby służyła większej dbałości o dobrostan psychiczny uczniów. Zgłoszony projekt Strefa ciszy tym razem nie zakwalifikował się wśród ponad trzystu zgłoszeń do kolejnego etapu, ale wierzymy, że zostanie zrealizowany w przyszłości.

  Chętni nauczyciele biorą także udział w cyklicznych webinarach, podczas których  poznają kolejne kroki programu Razem w Klasie, metody pracy z otrzymanymi materiałami oraz tematykę zagadnień Od klasy międzykulturowej do wielokulturowej. Koordynatorki programu znalazły się wśród 140 nauczycieli z całej Polski, którzy biorą udział w  dwunastotygodniowym projekcie Krople Uważności, którego celem  jest wzmocnienie emocjonalne oraz psychologiczne nauczycieli poprzez pogłębiony trening uważności oraz rozwijanie ich kompetencji w zakresie praktykowania uważności z uczniami w szkole.

                                                                                                                  (Agnieszka Zatylna)

 • Podsumowanie zbiórki charytatywnej

  W połowie lutego otrzymaliśmy miłą informację od rodziców Marceliny. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i przeprowadzeniu na przełomie listopada i grudnia akcji charytatywnej pt.  "Pozwólmy Marcelnie usłyszeć nas.." udało się dofinansować zakup aparatu słuchowego dla uczennicy naszej szkoły. Dziewczynka znów może usłyszeć więcej i lepiej się funkcjonuje w szkole. Marcelina z rodzicami składają wszystkim serdeczne podziękowania. 

  Krzysztof Klukiewicz

 • Bal karnawałowy klas V i VI

  Choć niełatwo wracało się do szkoły po feriach, to czekało nas niezwykłe wydarzenie - środowy bal karnawałowy dla uczniów klas V i VI. Wszyscy uczestnicy pięknie się poprzebierali. Wychowawcy klas również włączyli się w zabawę i przygotowali przebrania. Niektóre stroje były tak wspaniałe, że trudno było rozpoznać, kto się pod nimi kryje. Bawiliśmy się znakomicie. Tańce przerywane były konkursami z nagrodami.

  Na koniec wyłonieni zostali królowa i król balu - zostali nimi Marcelina Kulwińska i Dymitr Hlib. Wśród nauczycieli za swój strój docenieni zostali p. Aleksandra Krawiec i p. Krzysztof Klukiewicz. Zwycięzcy otrzymali skromny upominek. Serdecznie im gratulujemy!

  Wychowawcy klas V-VI

  Krzysztof Klukiewicz

   

 • Uczennice naszej szkoły zostały Mistrzyniami Gorzowa w piłce ręcznej dziewcząt!

  W dniu 21.02 w naszej szkole rozegrano turniej podczas którego odnieśliśmy komplet zwycięstw. Wygrana w ramach mistrzostw Gorzowa, daje nam prawo udziału o mistrzostwo województwa. Gratulujemy!

  Zespół tworzyły następujące zawodniczki:

  Baszyńska Nadia (701),Baszyńska Oliwia (502), Wrzesińska Laura (501), Bednarz Julia (501), Czaplicka Julia (603), Garncarek Gabriela (603), Krzyżaniak Julia (603), Kunka Roksana (603), Morawska Amelia (603), Rozalik Dominika (603), Lena Szymańska (603), Świderska Hanna (603), Wojtyś Blanka (603), Zdziarska Vanessa (603)

   

  Dariusz Odej

 • Wyjście klasy 501 na kręgle

  Uczniowie klasy 501 wraz z wychowawcą p.Krzysztofem Klukiewiczem oraz p. Justyną Jaworską-Głazik, wybrali się do kręgielni aby miło spędzić czas, porozmawiać, pośmiać się, a także sprawdzić swoje umiejętności w grze w kręgle. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z grą w kręgle ale szybko zrozumieli zasadę i opanowali technikę gry. To był super spędzony czas.

  Krzysztof Klukiewicz

 • Na dobry początek nowego roku

  Nowy rok rozpoczęliśmy dobrymi uczynkami. Wychowawcy, uczniowie i rodzice zaangażowali się w działania, które pozwoliły na wsparcie finansowe uczennic naszej szkoły walczących z ciężką chorobą. Podczas zebrań rodziców i przerw odbyły się kiermasze ciast, malowanie buziek w trakcie balu karnawałowego klas 1- 3, a także loteria fantowa.

  Kolejny raz przekonaliśmy się, że warto pomagać i wspólnie możemy zrobić wiele dobrego.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

  Judyta Kuszyńska

 • Świąteczny grudzień w klasach V i VI.

  Grudzień w klasach piątych i szóstych okazał się miesiącem, w którym uczniowie podejmowali szereg działań związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz uczestniczyli w wydarzeniach organizowanych na terenie naszej szkoły.Obchody świąt uczniowie rozpoczęli od udekorowania drzwi swoich gabinetów.W ostatnim tygodniu  przed świętami w holu głównym szkoły stanęła olbrzymia kartka świąteczna,  na którą uczniowie klas V i VI przykleili życzenia dla całej społeczności szkolnej.

  Święta Bożego Narodzenia to także jasełka i przedstawienie przygotowane przez nauczycieli SP 20 pt. Wigilia u Hrabiny, do których obejrzenia zaproszono naszą grupę wiekową.Zakończeniem okresu przedświątecznego w szkole  były wigilie klasowe.Jak pracowity, twórczy i nastrojowy był grudzień możecie zobaczyć w galerii.

  Świerczyńska Agnieszka

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim
E-mail szkoły: sp20@edu.gorzow.pl
Telefon: (095) 722-94-55
Adres szkoły: ul. Szarych Szeregów 7
66-400 Gorzów Wielkopolski
Poland