Nawigacja

 • Obserwujemy przyrodę

  Klasy czwarte, jak co roku, ruszyły w teren, by doświadczać, obserwować i badać przyrodę.

  Uczniowie do obserwacji wykorzystali swoje zmysły, m.in.  wzroku, dotyku, węchu, słuchu. Przydały się im również  przyrządy : słuchawki lekarskie, lupy i miary krawieckie.

  Dzieciaki świetnie ze sobą współpracowały, dzięki czemu zadania zostały wykonane pierwszorzędnie. Było sporo zaskoczeń, ale również  dużo śmiechu. Czekamy na kolejne zajęcia w terenie.

   

  Agnieszka Pawlus

 • Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

  13 września br., klasy 6 i 7 miały przyjemność obejrzeć spektakl  pt. Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie. Sztuka o życiowych perypetiach i nastoletnich rozterkach Samuela. Znakomicie wyreżyserowana i zgrana. To… zabawna, ciepła i mądra opowieść o kłopotach z dorastaniem, miłością  i przyjaźnią. Pokazuje problemy, które dotykają wielu współczesnych nastolatków ( w rodzinnych domach, szkole, na podwórku).   Sztuka gorzowskiego teatru jest napisana językiem zrozumiałym i czytelnym dla młodzieży, przez co świetnie dociera do młodego i  nieco starszego odbiorcy. Dorośli również, dzięki niej, mogą przyjrzeć się relacjom ze swoimi dorastającymi uczniami i dziećmi.

  Szczególną uwagę w spektaklu zwracają nagrania głosowe uczniów szkół gorzowskich, uczestników specjalnych warsztatów, którzy dzielą się własnymi opiniami na temat współczesnych problemów w relacji dzieci i rodziców.

   

  Agnieszka Pawlus

   

   

   

   

   

   

 • Uczniowie SP 20 włączają się w akcję Sprzątanie Świata.

  W tym roku już po raz 30 Fundacja Nasza Ziemia koordynowała największą polską akcją ekologiczną: Sprzątanie Świata - Polska, która przebiegała pod hasłem: Sprzątanie świata łączy ludzi.


  Nasza szkoła również przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. 15 września w ramach wydarzenia, klasy I -  VIII wzięły udział w sprzątaniu najbliższej okolicy. Sprzątanie świata - Polska wraz z Clean up the World to wspólna lekcja poszanowania środowiska, która  obejmuje zasięgiem cały świat. Szacuje się, iż każdego roku w akcji uczestniczy 40 milionów wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Cieszy fakt, że w tym roku uczniowie DWUDZIESTKI sprzątając okolice zebrali nieco mniej odpadów/śmieci niż to miało miejsce w roku poprzednim. Można śmiało sądzić, że  Sprzątanie świata przyczynia się sukcesywnie do wzrostu świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży i reszty społeczeństwa.
  Więcej o akcji Sprzątanie świata - Polska dowiedzieć się  można z gazetki szkolnej zamieszczonej w holu głównym.

 • ZWYCIĘSTWO SP 20 W GORZOWSKIEJ SPARTAKIADZIE MŁODZIEŻY 2022/2023.


  W poniedziałek 11 września 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży za rok 2022/2023. Ogółem w minionej spartakiadzie uczestniczyło 4 730 uczniów z gorzowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie spisali się znakomicie, sprawiając niespodziankę w klasyfikacji końcowej.

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – IGRZYSKA DZIECI (kl. IV – VI):
  DZIEWCZĘTA:
  I m. – SP 20
  II m. – SP 5
  III m. – SP 13
  CHŁOPCY:
  I m. – SP 13
  II m. – SP 20
  III m. – SP 21

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (kl. VII – VIII)
  DZIEWCZĘTA:
  I m. – SP 13
  II m. – SP 9
  III m. – SP 21
  CHŁOPCY:
  I m. – SP 21
  II m. – SP 13
  III m. – SP 20


  Gratulujemy i życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów indywidualnych, jak i tych drużynowych, które w ubiegłym roku szkolnym przełożyły się na tak znakomity wynik końcowy. W tym miejscu składamy gratulacje i podziękowania Nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowują uczniów do rywalizacji sportowej i sprawują opiekę podczas startu w poszczególnych zawodach.
   

   

   

 • Instrukcja uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego

 • Nowy rok szkolny - START

  W poniedziałek 04 września  w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Po powitaniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnów państwowego i szkolnego głos zabrał  dyrektor szkoły  pan Jerzy Koziura, który powitał zgromadzonych w hali uczniów, nauczycieli oraz  rodziców i życzył im sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie zostali przedstawieni  nowi nauczyciele, którzy podejmą pracę w naszej szkole oraz wychowawcy poszczególnych klas.Wszystkim naszym uczniom życzymy powodzenia, dużo zapału, chęci do pracy oraz nieustającej ciekawości  w poznawaniu otaczającego świata. Wiedza jest jedyną  rzeczą, która wzbogaca i której nie można nikomu odebrać   ( J. Paderewski)

 • Rowerowa Stolica Polski 2023

  10 lipca br.  w Parku Wiosny Ludów,  odbyło się w podsumowanie sportowego wyzwania w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Rozdano medale i pamiątkowe statuetki dla najlepszych rowerzystek, rowerzystów,  placówek oświatowych, firm, grup.

  Nasza szkoła zdobyła zasłużenie statuetkę za 3 miejsce wśród wszystkich startujących placówek oświatowych Gorzowa Wielkopolskiego i powiatu. Jesteśmy Najlepsza Rowerową Podstawówka w mieście i okolicy. 

  Składam ogromne podziękowania wszystkim naszym dzielnym rowerzystom i rowerzystkom, uczniom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły. To Wasza zasługa, to dla Was ta statuetka i gratulacje! Jesteście wspaniali!

  Do zobaczenia za rok w kolejnej rowerowej akcji Aktywnych Miast. Szlifujcie formę!! 

   

  Agnieszka Pawlus

   

 • HARMONOGRAM INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

  Termin: 4 września 2023 r. (poniedziałek)

  Miejsce: hala sportowa SP 20 przy ul. Szarych Szeregów 7

  Harmonogram:

  Klasy I oraz grupa przedszkolna („0”)

  • Rozpoczęcie o godzinie 8.30

   

  Klasy II, III, IV

  • Rozpoczęcie o godzinie 9.30

   

  Klasy V, VI, VII, VIII

  • Rozpoczęcie o godzinie 10.30

  Szczegółowe informacje w: HARMONOGRAMIE

   

   

 • Najlepiej dyżurujące klasy

  Wraz z końcem Roku Szkolnego 2022/2023 przyznaliśmy nagrody i wyróżnienia w konkurencji Najlepiej dyżurujące klasy VIII;

  1 miejsce- klasa p. M. Mickiewicz- 808

  2 miejsce -klasa p. J. Kuszyńskiej - 802

  3 miejsce- klasa p. E. Malewicz-804

  Zaś tytuł Dyżurnego Roku zdobyli ex aequoMateusz Goworek z 808 i Wojciech Maciejewski z 807

  Aneta Beresińska

 • „Kwietny Ogród Dwudziestki”

  Zmiany... zmiany... zmiany...

  Nasze szkolne patio od kilku dni przechodzi przemianę w piękny, kwietny ogródek.

  A to za sprawą pani dyrektor Magdaleny Molik, naszych wspaniałych sponsorów oraz uczniów klas 5-6 i ich wychowawców.

  Najpierw pojawił się pomysł ukwiecenia tego miejsca, a za pomysłem poszły działania. Pani dyrektor znalazła sponsora - firmę BENEX Banaszkiewicz Sp.j z Chrzypska Wielkiego (Wielkopolska), która ufundowała nam cebule/sadzonki begonii i dalii. Nasza nieoceniona Rada Rodziców zakupiła ziemię i podłoże, a przepiękne, drewniane donice zostały zakupione ze środków szkoły.

  Każda klasa wraz z wychowawcą otrzymała pod opiekę jedną z donic. Zasadziliśmy w nich cebule i czekamy aż nam się patio zamieni w Magiczny Ogród Dwudziestki, który będzie cieszył oczy całej szkolnej społeczności, ale również stanowił miejsce obserwacji przyrodniczych i biologicznych, miejsce, gdzie na pewno zamieszkają pożyteczne i zagrożone  owady zapylające i inne owady pożyteczne. 

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego działania. Naszym sponsorom i darczyńcom. Ze swej strony obiecujemy, że będziemy dbać o nasz ogródek, który jest dopiero początkiem zmian.

  Agnieszka Pawlus

   

 • Klasa 403 na warsztatach w Soczyście

  12 czerwca klasa 403 odwiedziła kawiarnię Soczyście, aby wziąć udział w warsztatach zdrowego odżywiania. Pani Karolina przygotowała dla uczniów quizy oraz praktyczne zadania dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych. Poza zdobyciem wartościowej wiedzy, uczniowie mieli okazję zobaczyć proces powstawania oleju z nasion lnu i sezamu, a także samodzielnie stworzyć i posmakować soków ze świeżo wyciskanych owoców. Po warsztatach był czas na spacer i zabawę na świeżym powietrzu. To był bardzo udany dzień.

  Magda Sawicka

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas ósmych

 • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2022/2023

  Klasy I-II 23.06.2023r. godz. 9.00 spotkanie z wychowawcą  w salach lekcyjnych

   

  Klasy III  23.06.2023 r. godz. 8.00
  w hali sportowej


   

  Klasy IV - VII 23.06.2023 r. godz. 9.00 spotkanie z wychowawcą 
  w salach lekcyjnych

   

  klasy VIII 23.06.2023 r. godz. 10.30
  w hali sportowej

   

   

 • Wycieczka do Marianowa - warsztaty piekarniczo-cukiernicze.

  22 czerwca klasy 407sp i klasa 405sp pod opieką wychowawców Kamili Frątczak i Marka Zblewskiego oraz Beaty Bronowickiej i Małgorzaty Sągajłło-Frączkiewicz udały się na wycieczka do Chlebowego Domu  w MARIANOWIE. Oczywiście nad organizacją czuwało Centrum Turystyczne TOM-WOJ. , pod okiem KatarzynySzafirowicz, gdzie w przepięknej, rustykalnej scenerii uczestnicy wzięli udział w warsztatach piekarniczo-cukierniczych.

  Warsztaty z pieczenia chleba, drożdżówek i ciastek. To nie tylko nauka, ale też świetna zabawa i pyszne smakołyki. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi cukiernicy i piekarze, tworząc własne wypieki z naturalnych składników. Na dużej, przejrzystej sali każdy uczeń miało swoją przestrzeń do pracy i wszystko, czego potrzebuje, a pod okiem sympatycznego instruktora  formowali chleb, podpłomyki, drożdżówki i ciasteczka. Warsztaty trwały 3 godziny, a wszystkie wypieki uczniowie zabrali ze sobą do domu. Na koniec zajęć uczestnicymogli zjeść przygotowaną przez siebie pizzę. Dodatkowo warsztaty uatrakcyjnione zostały przejażdżką elektrycznym pojazdem wycieczkowym po okolicy. Wszyscy podziwiali piękne widoki i poczuli wiatr we włosach. Do dyspozycji był plac zabaw, gdzie uczniowie mogli chwilę się pobawić i zintegrować. Posiedliśmy kolejną wiedzę na temat rodzajów mąk oraz zalet i wartości odżywczych dobrego chleba.

  Kamila Frątczak

  Marek Zblewski

   

   

 • W sali edukacyjnej "OGNIK"

  21 czerwca 2023 roku klasa 407sp wraz z wychowawczynią Kamilą Frątczak odwiedziła Straż Miejską przy ul. Walczaka 108 i wzięła udział w „BEZPIECZNA +” – „Ognik” – to rządowy program wspomagający organy prowadzące placówki oświatowe w zakresie zapewnienia bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach. W ramach programu uczniowie brali czynny udział w praktycznych zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego dla uczniów szkół podstawowych.

  Najpierw zapoznaliśmy się z zagrożeniami jakie mogą spotkań nas w domu, potem oglądaliśmy nowoczesne wyposażenie czyli różnego rodzaju wozy strażackie.

  Mieliśmy też okazję zobaczyć mobilizację strażaków do wezwania jakie otrzymali na ul. Podmiejską. Kolejne doświadczenia mamy za sobą i ogromną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w różnych miejscach.

  Kamila Frątczak

  Wychowawczyni klasy 407sp

   

   

 • Podsumowanie Szkolnego Konkursu Programowania.

  21 czerwca odbyło się ogłoszenie  wyników Szkolnego Konkursu Programowania. Konkurs ten stanowił nie tylko doskonałą okazję do wykorzystania swoich umiejętności programistycznych, ale także promował kreatywność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów.

  Konkurs składał się z etapu teoretycznego zawierającego test pytań z zakresu języka Python i podstaw HTML oraz etapu praktycznego polegającego na rozwiązaniu zadań problemowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, co dowodzi ogromnego talentu i determinacji naszych uczniów.

   

  Oto wyniki:

  Miejsce I:  Siedlecki   Kacper 808

  Miejsce II: Blicharska            Martyna          801 Kwaśnik  Oliwier            801

  Miejsce III: Ladowski Tomasz           801

  Miejsce IV Sarnowski Łukasz 807

  Miejsce V Nowicki      Kacper 807

  Miejsce VI Rapita       Oliwia 802

  Miejsce VII Szprychel Gabriela         805

  Miejsce VIII Biegun   Eryk    807

  Miejsce IX Kondratowicz       Aleksandra

  Miejsce X Płaziński    Bartosz            802

  Miejsce XI Orządała  Mateusz           802

  Miejsce XII Grański   Daniel 807

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję osiągniętych wyników. Zwycięzcom gratulujemy szczególnie i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich umiejętności. Wasz talent i pasja mogą otworzyć przed Wami wiele dróg zawodowych w przyszłości.

  Dziękujemy  sponsorom, Radzie Rodziców SP20, firmie BZ – SYSTEM Andrzej Bożko, oraz  firmie GOBIT  którzy wsparli nasz konkurs co pozwoliło nam zapewnić atrakcyjne nagrody dla zwycięzców.

  Gratulujemy jeszcze raz wszystkim zwycięzcom i życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów w dziedzinie programowania!

  Jodko Patryk

 • Uroczysty apel klas piątych i szóstych

  We wtorek 20.06. klasy piąte i szóste spotkały się w hali sportowej na uroczystym apelu podsumowującym cały rok pracy. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia przygotowanego przez uczniów klas 604 i 605. Potem nadszedł czas przemówień - pani dyrektor Magdalena Molik i pan dyrektor Jerzy Koziura gratulowali wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu i życzyli bezpiecznych wakacji.

  Następnie wręczone zostały nagrody i dyplomy w konkursach wiedzowych i sportowych. Apel zakończyliśmy zdjęciami klasowymi. Jeszcze tylko środa, czwartek, piątek i... WAKACJE, znów będą WAKACJE!

  Aleksandra Krawiec

 • Wycieczka do Trójmiasta

  W maju uczniowie klas 506 i 604 uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Szymbark, gdzie zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata, dom Sybiraka, bunkier Tov, dom do góry nogami oraz największy koncertujący fortepian. Drugiego dnia wybraliśmy się do Gdańska, gdzie przewodnik opowiedział nam o gdańskie j starówce, Długim Targu, porcie nad Motławą, Bazylice Mariackiej, Krzyżach Gdańskich oraz zwiedziliśmy wystawę w Centrum Hewelianum. Trzeciego dnia byliśmy na Westerplatte oraz w Sopocie.Jak było,  zobaczcie sami...

  Agnieszka Świerczyńska

 • Koszykarki SP-20 trzecią drużyną w kraju!

  Koszykarki SP-20 (aktualne mistrzynie Gorzowa, a także mistrzynie województwa Lubuskiego) trzecią drużyną w kraju! W finale Ogólnopolskim rozgrywanym w Bełchatowie rywalizowało 16 najlepszych szkół podstawowych całej Polski. W trakcie turnieju nasze zawodniczki odniosły komplet wygranych w rozgrywkach grupowych. Następnie w ćwierćfinale pokonały gospodarza turnieju.W półfinale zaś uległy późniejszym mistrzyniom Polski z Lublina. A w meczu o trzecie miejsce po pasjonującej walce pokonały drużynę z Koszalina.

  Gratulujemy ambitnej postawy! Dziękujemy Dyrekcji, Rodzicom, oraz całej społeczności SP-20 za pomoc i wsparcie w imieniu CAŁEGO ZESPOŁU!

  W turnieju finałowym naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Baszyńska Nadia (kl. 701)Baszyńska Oliwia (kl. 502) Czaplicka Julia (kl. 603) Garncarek Gabriela (kl. 603) Krzyżaniak Julia (kl. 603) Morawska Amelia (kl. 603) Mulska Magdalena (kl.603) Sempowicz Lena (kl. 603) Szymańska Lena (kl. 603) Świderska Hanna (kl. 603) Wojtyś Blanka (kl. 603) Zdziarska Vanessa (kl.603)
  Opiekunowie:Dariusz Odej, Jarosław Koitka

   

  Dariusz Odej

 • 27 Międzynarodowy Festiwal Tańca "FOLK HARBOR" Gorzów 2023 24 - 30 czerwca 2023

  27. Międzynarodowy Festiwal Tańca (MFT) „FOLK HARBOR”, to festiwal taneczny dla zespołów folklorystycznych, który organizowany jest od 1994 przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp. Festiwal ma charakter konkursu. Wydarzenia Festiwalu to przede wszystkim koncerty, prezentacje taneczne i działania artystyczne dla mieszkańców w przestrzeni miasta oraz występy w pobliskich miejscowościach. W bieżącej edycji udział weźmie 8 zespołów z Europy, Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

   Dodatkowe informacje w załączniku  Dyrekcja

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim
E-mail szkoły: sp20@edu.gorzow.pl
Telefon: (095) 722-94-55
Adres szkoły: ul. Szarych Szeregów 7
66-400 Gorzów Wielkopolski
Poland