Nawigacja

 • Instrukcja uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego

 • Przyjazna zima

              Już po raz czwarty nasza szkoła włączyła się w akcję Przyjazna zima  pod patronatem Komendy Miejskiej Policji. Dzięki ofiarności uczniów, a przede wszystkim rodziców, udało nam się zebrać kilkanaście kartonów wypełnionych ciepłą odzieżą, środkami czystości,
  a także żywnością o długiej dacie przydatności do spożycia.

              Wszystkie zebrane artykuły zostały przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu przekazane na ręce Policji. Dary trafiły do oddziału Caritas w Gorzowie Wielkopolskim, a stamtąd do  osób najbardziej potrzebujących pomocy oraz bezdomnych.

              Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Przyjazna zima i nie pozostali obojętni na los potrzebujących.

  Judyta Kuszyńska

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

   

 • BohaterOn w naszej szkole

  Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn. Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

  W tegorocznej edycji akcja skierowana była również do uczniów klas 1- 3. Młodzież z klas 4-8  podczas lekcji historii poznała historię powstania warszawskiego. Następnie uczniowie wykonywali kartki (zachęcam do obejrzenia galerii) , które zostaną dostarczone żyjącym uczestnikom powstania warszawskiego.

  Było to duże przeżycie, nie każdy bowiem mam okazję korespondować z Bohaterem.

   

  koordynator akcji BohaterOn

  Judyta Kuszyńska

   

   

   

 • Spotkanie w DPS

  Wielkimi Krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nie każdy będzie miał możliwość spędzenia ich w rodzinnym gronie.

  Nauczyciele i uczniowie klas I-III przygotowali Kartki Świąteczne Z Uśmiechem dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Gorzowie Wlkp.. Celem akcji było wywołanie uśmiechu i sprawienie radości potrzebującym.  Cel został osiągnięty dzięki nauczycielom i uczniom, którzy wykonali przepiękne kartki. Podczas spotkania, uczniowie klas 304 i 307 wręczyli kartki pracownikom oraz mieszkańcom DPS, wspólnie odśpiewaliśmy też kolędę  Przybieżeli do Betlejem Pasterze.

   

  Ważne cytaty:

  „Pomagając innym pomagasz i sobie” (autor nieznany)

  „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” (Albert Schweitzer)

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

  Anna Broniarczyk

 • Wyniki konkursu: "Najpiękniejsza ozdoba świąteczna"

  Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w szkolnym konkursie "Najpiękniejsza ozdoba świąteczna".

  Cel konkursu został spełniony, a było nim  przede wszystkim dzielenie się radością ze zbliżającego się Święta Bożego Narodzenia.

  Piękne prace będzie można było zakupić na kiermaszu świątecznym, który odbył się w dniach 6-12 grudnia w holu nowej szkoły. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych został przekazany na zakup paczek świątecznych dla  dzieci z naszej szkoły.

   

   

   

   

   

   

  Wyniki konkursu:

  I miejsce:

  Marika Wielgus kl.104

  Kuba Butrym kl.306

  Wiktor Ficon kl.102

  II miejsce

  Julia Szymańska kl 307

  Zuzanna Kurmin kl.101

  Brajan Kisson kl.103

  III miejsce

  Jan Wolek kl.304

  Lena Bieńko kl.204

  Wyróżnienia:

  Szymon Wojciechowski kl.107

  Lena Perska kl.301

  Ewa Chorkawa kl.304

  Radosław Sawicki kl. 202

  Igor Jastrzębski kl. 106

  Gustaw Migdalski kl.307

  Alex Czernik kl.203

  Zuzanna Kowalska kl.205

  Maja Cikota kkl.304

  Wiktoria Kruszyk kl.307

  Gratulujemy zwycięzcom!

   

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU ZA ROK

  Organizatorzy konkursu:

  Aleksandra Brandt

  Anna Broniarczyk

 • Betlejemskie Światło Pokoju.

  20 grudnia do naszej szkoły dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Przynieśli je harcerze  ze Szczepu Harcerskiego Czarna Trzynastka działającego przy szkole  i uroczyście przekazali je na ręce pana dyrektora Jerzego Koziury.

  Hasłem przyświecającej tegorocznej akcji Betlejemskiego Światła Pokoju jest „Światło Nadziei”.

  Chcemy, aby Światło było motywacją i siłą do pokonywania trudności. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdej harcerki i każdego człowieka i pomoże mu stawić czoła wyzwaniom współczesności.

 • Słodkości na Dzień Niepodległości

  Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w konkursie „Słodkości na Dzień Niepodległości”. Jego było  kształtowanie zainteresowań historią Ojczyzny, kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę, a przede wszystkim promocja sposobu świętowania wydarzeń patriotycznych .

  Konkurs polegał na przygotowaniu wypieku (ciasteczka, babeczki, ciasta itp.) w konwencji patriotycznej : kolorystyka biało – czerwona, kształt , np. Polski, flagi, orła lub nazwa, np. wąsy Marszałka, Kasztanka.

  Jury miało bardzo trudne zadanie i ostatecznie przyznano następujące nagrody:

  I miejsce Ola Leśniewska i Zosia Wiśniewska  z kl. 808 oraz Kornel Kopański z kl. 807

  II miejsce Roksana Kunka kl. 503, Oliwia Teclaf kl. 701, Nikodem Kretus kl. 808

  III miejsce Marcelina Kulwińska kl.401, Michał Kryś kl. 405, Gaja Klejbach kl. 704

  Wyróżnienia  Pola Bogdan kl. 405, Krzysztof Olszewski kl. 405, Gabriela Lewandowska kl. 404.

   Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności oraz zdolności cukierniczych.

   Judyta Kuszyńska

  Foto Krystian Chorabik

   

   

 • Warsztaty ekologiczne "Dla Ziemi".

  W grudniu uczniowie klasy 204 uczestniczyli w warsztatach ekologicznych "Dla Ziemi". Celem spotkania było przybliżenie dzieciom nie tylko samego pojęcie ekologia, ale zagadnień związanych z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę. Zajęcia prowadzone były  w formie zabawowej z wykorzystaniem licznych pomocy i rekwizytów, które angażowały wszystkich uczestników. Uczniowie poznali ważne zasady dotyczące segregacji śmieci, które wykorzystali rozwiązując zagadki i quizy ekologiczne. Dowiedzieli się również, że odpady to wartościowe surowce.  Mamy nadzieję, że poznane zasady ekologicznego życia będą stosowali na co dzień.

  Beata Nawrocka

 • „Spacerujący Mikołaj”.

  Jak co roku w naszej szkole 6 grudnia odbył się „Spacerujący Mikołaj”.

  Mikołaj  wraz ze Śnieżynkami rozdali paczki w klasach nauczania wczesnoszkolnego, sprawiając wielką radość dzieciom.

  Mikołaj także nie zapomniał o klasach starszych, które zostały obdarowane cukierkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

 • „Zobacz, że też potrafisz”

  „Zobacz, że też potrafisz” to kolejne spotkanie klas integracyjnych 101, 201, 307 z gwiazdą sportu. Klasy edukacji wczesnoszkolnej oraz starsze klasy szkoły podstawowej spotkały się 17.11.2021 r. z tegorocznym uczestnikiem Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, Maciejem Lepiato, który od wielu lat reprezentuje naszą ojczyznę w lekkoatletyce, specjalizujący się w skoku wzwyż.

  Pan Maciej opowiadał, o swoich przeżyciach podczas pobytu na Igrzyskach Paraolimpijskich, o początkach swojej kariery, największych sukcesach, swojej niepełnosprawności oraz o tym, że będąc osobą niepełnosprawną, udało mu się osiągnąć niesamowity sukces.

  Zachęcał również do tego, aby dzieciaki nie rezygnowały ze swoich marzeń, czy to sportowych czy innych, aby dążyły do celu, a porażki traktowały jako lekcje. Poprosił uczniów, aby nie zaniedbywali nauki języków obcych, bo to pomaga w życiu.

  Nie zabrakło oczywiście pytań ze strony uczniów, na które skoczek wzwyż odpowiadał wyczerpująco.

  Dziękujemy, Panu Maciejowi za przyjęcie zaproszenia, życzymy dalszych sukcesów sportowych. 

   

 • Przedstawienie The Christmas Snowman

  10 grudnia uczniowie klas II i III z kółka języka angielskiego zaprezentowali swoje liczne talenty w dziedzinie tańca, śpiewu, aktorstwa i to po angielsku! Przedstawienie The Christmas Snowman możecie obejrzeć pod linkiem: LINK

  W tym przedświątecznym spotkaniu uczestniczyły też zaproszone dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 22, które również wystąpiły z inscenizacją Jasełek.To był bardzo uroczysty i piękny dzień! Życzymy Wam pięknych Świąt Bożego Narodzenia! Merry Christmas!
  opiekun kółka Anna Sroka

 • Turniej wiedzy o jesieni dla klas III

  Dnia 22 listopada odbył się Turniej wiedzy o jesieni dla klas III. Celem konkursu było utrwalenie wiadomości o obecnej porze roku, w formie zabawy. Zadania były bardzo zróżnicowane i tak dobrane, aby dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą. Dwuosobowe zespoły reprezentujące swoje klasy układały jesienne puzzle, rozpoznawały warzywa i owoce po kształcie i zapachu, rozwiązywały krzyżówkę, odgadywały zagadki oraz rozpoznawały liście i owoce popularnych drzew. Rywalizacja była zacięta, a uczniowie wykazali się umiejętnością współpracy i świetną znajomością zagadnień o jesieni.

  I miejsce-klasa 303,

  II miejsce-klasa 302,

  III miejsce-klasa 306,

   

  Gratulacje dla wszystkich uczestników!

   

  Anna Broniarczyk, Mariola Nogły

 • Deklaracji Praw Dziecka

  20 listopada przypada rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku w trakcie XIV sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz Konwencji o prawach dziecka z 1989 roku.

  Deklaracja praw dziecka to zbiór postulatów dotyczących zapewnienia dzieciom właściwych warunków życia i rozwoju, w Konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka. Polska ratyfikowała Konwencję 7 czerwca 1991 r.

 • "Rodzice czytają dzieciom"

  Codzienne czytanie jest dobrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem, dlatego w klasie 204 od października do grudnia realizowany był cykl spotkań "Rodzice czytają dzieciom".

  Chętni rodzice, czytali uczniom książki w klasie. Z wielką starannością przygotowywali się do spotkania z uczniami, dobierając interesującą literaturę budzącą zaciekawienie dzieci. Ogromną radość sprawiły uczniom także przygotowane różnorodne niespodzianki.
  Dziękujemy rodzicom za aktywne włączenie się do czytania dzieciom.

  Beata Nawrocka

   

 • Ozdoba Bożonarodzeniowa

  Dnia 3 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród I Międzyszkolnego Konkursu - Ozdoba Bożonarodzeniowa. Jury brało pod uwagę pomysł, dobór materiałów, wkład pracy, oryginalność oraz estetykę wykonania.

   

  Z pośród 65 pięknych prac z 5 szkół komisja konkursowa pod przewodnictwem pani plastyk Beaty Peszko wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach:

   

  1) wiszące wianki

  2) ozdoby choinkowe

  3) stojące /leżące stroiki

  Zostało przyznanych w każdej kategorii pięć równoległych pierwszych miejsc oraz trzy wyróżnienia za stroiki stojące, których napłynęło najwięcej.

  Oto nagrodzeni

  -w kategorii wiszące wianki:

  1.Keller Maja SP 5

  2.Ignacy Jarząbek SP 1

  3.Jakub Bogusiak SP 5

  4.Amelia Kucinska SP 1

  5.Lena Perska SP 20

  -w kategorii bombki, ozdoby choinkowe:

  1.Hanna Świt SP 5

  2.Kacper Kozieł SP 1

  3.Szymon Kardasz SP 20

  4.Alan Markiewicz SP 5

  5.Marcelina Wieczorek SP 20

  -w kategorii stroiki i ozdoby stojące to:

  1.Zofia Janikowska SP 1

  2.Klara Lis SP 20

  3.Michał Stando SP 1

  4.Borys Lewandowicz SP 1

  5.Gabriela Słoma SP 20

  -wyróżnieni w kategorii stroiki:

  1.Zuzanna Klek SP 20

  2.Aleksandra Cichosz SP 20

  3.Emilia Niemyt SP 5

  Fundatorami nagród były: Kino ,,Helios”, Kino ,,Cinema 3D”, Bowling ,,Słowianka”, Park Trampolin ,,Fun Jump”, Lodziarnia ,,Niebo w mieście”, Pływalnia ,,Słowianka”.

  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

  Piękne dzieła wezmą udział w świątecznym kiermaszu 6 i 7 grudnia, a dochód zostanie przeznaczony na zakup paczek świątecznych, które zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej.

  Organizatorzy:

  Katarzyna Gewert

  Jolanta Janiec

  Katarzyna Muszyńska

 • Zbiórka dla "Azorków"

  W dniach 26.10-16.11 w naszej Szkole odbywała się zbiórka karmy, kocy, ręczników dla psiaków ze schroniska „Azorki” w Gorzowie Wielkopolskim. Udało się zebrać znaczną ilość, dzięki czemu mogliśmy wspomóc to miejsce jeszcze przed zimną porą roku. Dziękujemy w imieniu Samorządu Uczniowskiego za wsparcie takiego przedsięwzięcia.

 • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  22 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z okazji tego święta zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły do stworzenia albumu życzliwości i zdjęć w fotobudce przygotowanej prze członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Za pośrednictwem Poczty Życzliwości można było przesłać miłe słowa lub pozdrowwienia koledze, koleżance lub nauczycielowi.

              Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas
  z nawiązką. Powiedz komuś coś miłego! Uśmiechaj się, nie tylko od święta.

   

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

  Judyta Kuszyńska

   

 • „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.

  20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane.

  Nasza szkoła przyłączyła się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. 19 listopada  uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy przyszli do szkoły ubrani na niebiesko - kolor ten symbolizuje solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie.

              Na drzwiach gabinetów lekcyjnych zawisły fragmenty Konwencji o prawach dziecka. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

  Judyta Kuszyńska

 • "Dzień Życzliwości w klasach I-III"

  Z okazji Dnia Zyczliwości  obchodzonego 21 listopada w ramach projektu KULTURALNI  SP-20 przez kilka dni wystawiona była skrzynka -  poczta życzliwości. Do skrzynki każdy uczeń mógł wrzucić pozdrowienia dla kolegi, koleżanki, nauczyciela. Należało je napisać na jesiennym liściu pamiętając o podpisaniu autora i adresata życzeń czy pozdrowień. Do skrzynki dzieci wrzuciły naprawdę dużo liści. To miło, że tak wiele dzieci zachciało okazać życzliwość bliskim osobom!!! Uczniowskie życzenia ozdobiły DRZEWKA ŻYCZLIWOŚCI, które wyrosły  na naszym szkolnym holu. Wielką radość sprawia uczniom odszukiwanie „swoich” listków wśród gałązek drzewek.

  Dziękujemy za udział w akcji i pamiętajmy o okazywaniu sobie życzliwości nie tylko tego jednego dnia!

  Zespół projektowy KULTURALNI SP-20
  B. Nawrocka
  M. Nogły
  R. Piotrowicz
  M. Protoklitow

 • Wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego

  W dniu 18 listopada w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022. Dwunastu kandydatów walczyło o stanowisko Przewodniczącego SU SP 20. Wyniki głosowania wkrótce.

  Opiekunowie SU

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim
E-mail szkoły: sp20@edu.gorzow.pl
Telefon: (095) 722-94-55
Adres szkoły: ul. Szarych Szeregów 7