• 22 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z okazji tego święta zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły do stworzenia albumu życzliwości i zdjęć w fotobudce przygotowanej prze członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Za pośrednictwem Poczty Życzliwości można było przesłać miłe słowa lub pozdrowwienia koledze, koleżance lub nauczycielowi.

  Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas
  z nawiązką. Powiedz komuś coś miłego! Uśmiechaj się, nie tylko od święta.

 • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane.

  Nasza szkoła przyłączyła się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. 19 listopada uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy przyszli do szkoły ubrani na niebiesko - kolor ten symbolizuje solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie.

 • Z okazji Dnia Zyczliwości obchodzonego 21 listopada w ramach projektu KULTURALNI SP-20 przez kilka dni wystawiona była skrzynka - poczta życzliwości. Do skrzynki każdy uczeń mógł wrzucić pozdrowienia dla kolegi, koleżanki, nauczyciela. Należało je napisać na jesiennym liściu pamiętając o podpisaniu autora i adresata życzeń czy pozdrowień. Do skrzynki dzieci wrzuciły naprawdę dużo liści. To miło, że tak wiele dzieci zachciało okazać życzliwość bliskim osobom!!! Uczniowskie życzenia ozdobiły DRZEWKA ŻYCZLIWOŚCI, które wyrosły na naszym szkolnym holu. Wielką radość sprawia uczniom odszukiwanie „swoich” listków wśród gałązek drzewek.

 • W dniu 18 listopada w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022. Dwunastu kandydatów walczyło o stanowisko Przewodniczącego SU SP 20. Wyniki głosowania wkrótce.

  Opiekunowie SU

 • Aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny na temat ”Godło Państwa widziane oczami dziecka”. Wszystkie prace zostały wystawione w holu szkoły.

  Podziękowanie dla pani Beaty Peszko jako współorganizatora konkursu.

  Opiekunowie SU

 • 5 listopada, wybrani uczniowie z kl.4 i 5 naszej szkoły brali udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez pracowników Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. Spotkanie poprowadził pan KartenTeich z Niemiec, autor i ilustrator książek. Uczniowie otrzymali zadanie wykonania pracy w technice fotomontażu.

  Z przygotowanych materiałów wycinali i przyklejali wybrane elementy tworząc ciekawe kompozycje. Kreatywnej zabawie towarzyszyły miłe rozmowy i przyjazna atmosfera.

BIP

E-dziennik

Środa 08.12.2021

KO Gorzów

WOM Gorzów

OKE Poznań

CKE

liczba odwiedzin: 1121843

Dzwonki

      

 

UNICEF

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim
E-mail szkoły: sp20@edu.gorzow.pl
Telefon: (095) 722-94-55
Adres szkoły: ul. Szarych Szeregów 7