• Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Gorzowie Wlkp. ul. Szarych Szeregów 7

  ogłasza nabór dzieci do klas I na rok szkolny 2023/2024

  Rekrutacja rozpoczyna się dnia
  06.03.2023r. i trwa do 05.04.2023r.

  Więcej informacji w zakładce Nabór 2023/2024

  Zapraszamy!

 • 17 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień Św.Patryka - patrona Irlandii. Z tej okazji uczniowie klasy 801 (przebrani za skrzaty irlandzkie Leprechauny) przygotawali mały happening dla klas 4-8 z muzyką irlandzką oraz ciekawostkami dotyczącymi Irlandii.

  Ania Marciniak

 • We wtorek - 21 marca - w Sanktuarium w Paradyżu odbył się etap wojewódzki konkursu Młody Biblista. Także nasza szkoła miała swoją reprezentację. Nasza przedstawicielka, Basia Szulczewska z kl. 701, zajęła 11 miejsce spośród 68 uczestników. Gratulujemy zdobycia wyróżnienia!

  ks. Paweł Grzesiak

 • W turnieju rozgrywanym w Szkole Podstawowej nr 5 wygraliśmy łącznie trzy spotkania, dopiero w wielkim finale ulegając reprezentacji SP-17. Gratulujemy ambitnej postawy i rewelacyjnego wyniku!

  Zespół wystąpił w składzie: Nadia Baszyńska (kl.701) Julia Krzyżaniak (kl.603) Gabriela Garncarek (kl.603) Blanka Wojtyś (kl.603) Lena Gerłowicz (kl.604) Sawoch Weronika (kl.601) Wieczorek Maja (kl.601) Panocka Oliwia (kl.601) Borkowska Natalia (kl.601) Jaćmirska Gabriela (kl.601)

  Opiekunowie: Dariusz Odej, Tomasz Jankowski

 • Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna akcja BUDUJEMY BUDKI LĘGOWE DLA PTAKÓW przyniosła nieoczekiwane efekty – uczniowie klas IV – VIII zbudowali blisko 70 budek. To bardzo konkretna pomoc, za którą serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom, ich rodzicom. Akcja prowadzona w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „DziałaMY dla bioróżnorodności” zakończona zostanie wkrótce powieszeniem budek w gorzowskich parkach Kopernika oraz Zacisze.

  Jesteśmy przekonani, że dzięki niej zyskają nie tylko ptaki, które zagnieżdżą się w naszym mieście. Z pewnością wiedza, jaką zdobyli uczniowie podczas realizacji projektu, pozwoli zrozumieć czym i jak ważna jest bioróżnorodność, rozbudzi w nich zainteresowania przyrodnicze.
  Dziękujemy za podjęcie się i wzorowe wykonanie zadania.

 • W dniach próbnego egzaminu wprowadza się zmianę organizacji lekcji. Zmianie ulegają: godziny rozpoczęcia lekcji, czas trwania lekcji, czas trwania przerw międzylekcyjnych.

  Zarządzenie dyrektora szkoły nr 7/2023
  z dnia 28.02.2023

 • W Czwartek tj. 16.03 uczniowie klasy 506 przygotowali kolejną wystawę tematyczną. Wystawa z FIT PRZEPISAMI dla każdego, dużego i małego, taty i mamy, babci i dziadka. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami uczniów, która znajduje się w głównym holu.

  T. Jankowski

 • 21 marca Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas IV-VIII do wspólnej zabawy.

  Klasy IV-VI będą prezentować się na 4, a klasy VII-VIII na 5 godzinie lekcyjnej.

  Klasy wezmą udział w następujących konkurencjach:

  1. Zaprezentuj się!

  Konkurencja polega na tym, że w rytm muzyki cała klasa, ubrana w stroje w uprzednio wylosowanym kolorze, przejdzie przez halę i zaprezentuje się przed jury (mile widziane elementy wiosenne na przykład kwiaty, motyle, balony, kokardy itp.)

  2. Myśl przewodnia

 • Niezniechęceni śnieżycą ruszyliśmy we wtorek 7 marca br. wraz z naszą wychowawczynią p. Aleksandrą Krawiec i p. Magdą Sawicką do Miejskiego Ośrodka Sztuki. Tam obejrzeliśmy film pt. Klub Brzydkich Dzieci, który mimo zaskakującego tytułu, okazał się całkiem ciekawy.

  Po seansie dzieliliśmy się swoimi wrażeniami. Rozmawialiśmy o problematyce, którą poruszał. Mówiliśmy o pięknie, które tkwi w różnorodności, o współpracy w dążeniu do celu i o tym, by starać się nie ulegać efektowi pierwszego wrażenia, bo każdy zasługuje na to, by go poznać.

 • Pod koniec lutego miałyśmy przyjemność zaprosić całą społeczność szkolną na wystawę prac klasy 605 prezentowaną w holu głównym szkoły. Powstały one podczas warsztatów w Miejskim Ośrodku Sztuki https://liblink.pl/QBEbHTeWCB w Gorzowie Wielkopolskim pod kierunkiem p. Agnieszki Kowalskiej-Kucharczyk.

  Przed Państwem autoportret artysty Zbigniewa Bajka.- Tak wyglądałem, kiedy byłem statystą w filmie Stevena Spielberga Lista Schindlera. Zagrałem wtedy Żyda. Kiedy zobaczyłem siebie w lustrze, wydawało mi się, że to obcy człowiek - mówi profesor krakowskiej ASP w rozmowie z portalem cozadzien.pl.

 • Z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotowała gazetkę dotyczące znanych i niezależnych kobiet, które na stałe zapisały się na kartach historii naszego kraju.

  Uczniowie klas ósmych z tej okazji częstowali cukierkami panie i uczennice.

  Z okazji

  Święta Kobiet

  Samorząd Uczniowski

  Składa życzenia wszystkim Koleżankom i Paniom

  Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień

  był niesamowity i wyjątkowy.

  Wypełniajcie każdą chwilę tak,

  aby potem wspominać ją z radością.

 • 21 lutego br. zakończył się etap rejonowy konkursów przedmiotowych w województwie lubuskim. W naszej szkole do etapu rejonowego przystąpiło 24 uczniów. Z tej grupy do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 5 uczniów, 3
  z języka polskiego i 2 z historii.

  Wszystkim Uczniom i Nauczycielom przygotowującym uczestników konkursów serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

  Etap wojewódzki dla naszych uczniów rozpocznie się 22 kwietnia.


  Uczniowie zakwalifikowani do zawodów III stopnia:

  KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO

  Gabriela Szprychel kl. 805
  Lena Mitruk kl. 802
  Kornelia Perska kl. 804


  KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII

  Julian Jakubek kl. 801
  Gabriel Cieniuch kl. 602


  Brawo!!! Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom etapu rejonowego i czekamy na wyniki etapu wojewódzkiego

 • Nasza szkoła była organizatorem etapu rejonowego konkursu biblijnego Junior (dla młodszych) i Młody Biblista (dla starszych), które odbyły się 27 i 28 lutego. W rywalizacji uczestnicy pochylali się nad pytami z Ewangelii według św. Mateusza i z księgi Dziejów Apostolskich.

  W konkursie Junior reprezentanci SP20 zajęli następujące miejsca:

  Wojciech Oracz z kl. 401 - I miejsce;
  Tomasz Nowicki z kl. 501 - VI miejsce;
  Milena Jakubowska z kl. 601 - VIII miejsce.

  Natomiast w konkursie Młody Biblista uczniowie z naszej szkoły uplasowali się na:
  Barbara Szulczewska z kl. 701 - I miejsce;
  Jasmina Aluoi z kl. 804 - VIII miejsce
  Zuzanna Radecka z kl. 801 - XIII miejsce.

 • Od czerwca 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 20 rozpoczęła współpracę z Fundacją Szkoła z Klasą, w ramach której realizuje program Razem w Klasie wspierający uczniów z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy. Fundacja Szkoła z Klasą jest organizacją pozarządową, która wspiera nauczycieli i dyrektorów, rozwijając i wprowadzając innowacyjne metody pracy i pomagając wychodzić poza schematy w uczeniu i w szkolnych relacjach. Organizuje bezpłatne szkolenia, kursy i webinaria, przygotowuje gotowe scenariusze lekcji, materiały edukacyjne, publikacje i poradniki.

 • W połowie lutego otrzymaliśmy miłą informację od rodziców Marceliny. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i przeprowadzeniu na przełomie listopada i grudnia akcji charytatywnej pt. "Pozwólmy Marcelnie usłyszeć nas.." udało się dofinansować zakup aparatu słuchowego dla uczennicy naszej szkoły. Dziewczynka znów może usłyszeć więcej i lepiej się funkcjonuje w szkole. Marcelina z rodzicami składają wszystkim serdeczne podziękowania.

  Krzysztof Klukiewicz

BIP

E-dziennik

Środa 22.03.2023

KO Gorzów

WOM Gorzów

OKE Poznań

CKE

liczba odwiedzin: 1750442

Dzwonki

      

 

UNICEF

NPRC 2.0

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim
E-mail szkoły: sp20@edu.gorzow.pl
Telefon: (095) 722-94-55
Adres szkoły: ul. Szarych Szeregów 7
66-400 Gorzów Wielkopolski
Poland