Nawigacja

  • 4-ki Siatkarskie

    W środę tj. 6.03.2024 r. nasi uczniowie, wraz z czterema innymi szkołami, wzięli udział w zawodach w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Chłopcy rozegrali turniej Siatkarski, w formule każdy z każdym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 16. Nasza reprezentacja spisała się bardzo dobrze, zajmując II miejsce.


    Skład: Nicpoń Franciszek, Nicpoń Cezary, Białek Karol, Gojżewski Tomasz, Grobelski Karol, Marek Filip, Gogolewski Gracjan, Kimon Franciszek, Majgat Jakub, Sazanov Andrii.

    opiekun: T.Jankowski

  • Zajęcia filmowe.

    Od razu po feriach klasa 702 wybrała się na zajęcia filmowe do MOSARTu, czyli  Miejskiego Ośrodka Sztuki.  Obejrzeliśmy film pt „Żałuję”.  A po projekcji filmu  uczestniczyliśmy  w rozmowie z krytykiem filmowym, dzięki czemu zostaliśmy wprowadzeni w zagadnienia środków wyrazu niezbędnych do świadomego obcowania z filmem.

    Spotkanie było również  poświęcone współczesnym problemom dzieci i młodzieży, w tym wypadku dotyczyło zjawiska hejtu i przemocy rówieśniczej.  Mogliśmy omówić postawy filmowe bohaterów – m. in.  utalentowanego muzycznie i wrażliwego Jochema, a także Davida i Very, którzy stają w jego obronie i próbują mu pomóc, ale nie mają odwagi, by przeciwstawić się reszcie grupy.

    Mogliśmy również popatrzeć z innej perspektywy na ich decyzje i skutki podejmowanych wyborów.

    Zajęcia były niezwykle wartościowe, a film poruszający.

    Agnieszka Pawlus

  • Diecezjalny Etap Olimpiady Franciszkańskiej wiedzy o świętym Maksymilianie

    9 lutego, w Zielonej Górze odbył się Diecezjalny (tzn. Wojewódzki) Etap Olimpiady Franciszkańskiej wiedzy o świętym Maksymilianie. Uczennice z naszej szkoły wywalczyły trzy pierwsze miejsca, tym samym awansując do Finału Ogólnopolskiego.

    Gratulujemy Gabrieli Lewandowskiej, Milenie Jakubowskiej oraz Joannie Molskiej i życzymy sukcesów na arenie ogólnokrajowej.

     

    s. Matusiak Dalia

  • Walentynki na sportowo

    9 lutego w naszej szkole, odbyły się zorganizowane przez Samorząd Uczniowski Walentynki na sportowo. W turnieju siatkówki wzięły udział  drużyny złożone z uczniów  połączonych klas 6 i 7, a oprócz  dopingującej społeczności uczniowskiej, wydarzeniu towarzyszył  super występ cheerleaderek. Walentynkowym rozgrywkom  sędziowały pani Małgorzata Sągajłło-Frączkiewicz i pani Beata Bronowicka, komentatorem i prowadzącym imprezę sportową był pan Marek Zblewski. Całemu wydarzeniu towarzyszyła fantastyczna atmosfera i świetna zabawa. Gratulujemy wszystkim drużynom, biorącym udział w rozgrywkach, a zwłaszcza zwycięzcom wygranej drużyny, czyli uczniom klas 603 i 703.

    Zapraszamy na fotorelacje z tego wydarzenia na facebooku

    Opiekunowie SU

  • „Włącz pozytywne myślenie”

    W ponure jesienne dni listopada i grudnia klasy szóste i siódme wzięły udział w cyklu warsztatów programu profilaktycznego „Włącz pozytywne myślenie” programu realizowanego ze środków Wojewody Lubuskiego.

    Cykl listopadowy związany był z tematyką stresu. Uczniowie wraz z prowadzącą panią Aleksandrą Lasotą budowali strategie radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

    Podczas grudniowych warsztatów poruszona została tematyka depresji i trudnych emocji. Uczniowie poznali sposoby radzenia sobie z napięciem emocjonalnym i kształtowali umiejętność pozytywnego myślenia.

    Głównym celem programu jest kształtowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem, depresją i negatywnymi emocjami poprzez poszerzenie wiedzy na temat czynników stresujących i metod panowania nad stresem oraz wzmacnianie czynników chroniących.

    Każde spotkanie trwało 90 minut. Warsztaty skłaniały do aktywnego uczestnictwa i samodzielnego wyciągania wniosków.

    Szkoła otrzymała:

    1. ulotki informacyjne, które przekazane zostały rodzicom,
    2. grę profilaktyczną „Piłka na piątkę”, która dostępna jest w bibliotece

    Uczniowie – odbiorcy warsztatów zostali wyposażeni w worki „Myślę pozytywnie”.

    Warsztaty cieszyły się dobrym odbiorem. Uczniowie chętnie i aktywnie w nich uczestniczyli. Realizowana tematyka idealnie wpasowała się w realne potrzeby uczniów naszej szkoły.

    Dodatkowo uczniowie wypełniali ankietę przed i po warsztatach. Na podstawie wyników z ankiet został sporządzony dla Szkoły raport, będący swoistą diagnozą problemów w naszej szkole oraz wskazujący kierunki dalszych działań profilaktycznych.

    Całością zadań koordynowała pani Dyrektor Magdalena Molik przy wielkiej pomocy Wychowawców klas szóstych i siódmych.

    Iwona Borowska (pedagog szkolny)

  • Wizyta grupy przedszkolnej "Sówki"

    Nasza szkoła aktywnie włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2024. Jedną z wielu inicjatyw  była wizyta grupy przedszkolnej „Sówki” z Przedszkola Miejskiego nr 20, która odwiedziła  szkolną pracownię komputerową. Przedszkolaki spotkały się z nauczycielem informatyki panią Katarzyną Sochacką oraz uczniami z grupy informatycznej klasy 603. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z pracownią komputerową, dowiedziały się jak mądrze korzystać z technologii i obejrzały krótki filmik edukacyjny o zasadach bezpiecznego korzystania z komputera. Nasi goście mogli przekonać się, że komputer to urządzenie, przy którym można mądrze spędzać czas  łącząc zabawę z nauką. Pod czujnym okiem uczniów z  klasy 603, którzy pokazali i nadzorowali pracę dzieci, przedszkolaki korzystały z aplikacji internetowej tańczącego robota Robo Boogie. Ich zadaniem było zaprogramować robota, aby tańczył na różne sposoby do różnych stylów muzycznych. W ten sposób Robo Boogie  w przyjemny i zabawny sposób uczył dzieci kodowania. Na koniec wszyscy razem zatańczyliśmy taniec robota, robiąc przy tym nie lada ćwiczenia  J. Każdy z uczestników spotkania otrzymał  Dyplom Młodego Informatyka oraz słodki poczęstunek.

    Mamy nadzieję, że zajęcia zainspirują „Młodych Informatyków” pasją do kodowania w przyszłości.

    Było to dla nas satysfakcjonujące doświadczenie. Cieszymy się, że mogliśmy aktywnie włączyć się w działania  mające na celu propagowanie zasad bezpiecznego dostępu dzieci do Internetu oraz promocję jego pozytywnego wykorzystywania. Chcemy nadal uczyć wychowanków, jak mądrze korzystać z ogromnego potencjału, jakie niesie nowoczesna technologia informacyjna.

                                                                                                 

    grupa informatyczna klasy 603

     

  • Znajdź swoją bratnią duszę … akcja z okazji walentynek

    14 lutego 2024 w tym roku przypadło na okres ferii. My o Walentynkach nie zapomnieliśmy. Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się przede wszystkim okazją do okazania sobie sympatii, serdeczności, życzliwości, ciepła  oraz wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. „Znajdź swoją bratnią duszę” to akcja przeprowadzona wśród uczniów klas szóstych i klas siódmych oraz Wychowawców tych klas. Uczniowie losowali połowę serca. Wśród losów były serca z liczbą od 1 do 40 i serca z napisem „Don’t worry, be happy”. Zadaniem losujących było odnalezienie swojej drugiej części serca z taką samą liczbą wśród swoich kolegów i koleżanek. Dopasowanie serc do siebie sprawiło wiele radości poszukiwaczom. Wiele „połówek” serc odnalazło się. Bratnie dusze są wśród nas...

    Dużą frajdę zabawa sprawiła również  samym Wychowawcom, którzy też losowali serduszka.

    Wszyscy szczęśliwcy, którzy wylosowali serca z liczbą otrzymali słodką niespodziankę.

    Zabawa była przednia. Dziękujemy pani Dyrektor Magdalenie Molik za wspaniały pomysł, bo akcja przyczyniła się do integracji środowiska szkolnego, grupy wiekowej wraz z Wychowawcami i nawiązania bliższych znajomości oraz pokonywania nieśmiałości.

    To był fantastyczny dzień ... Zobaczcie na zdjęciach J.

    Zadbajmy o to, aby łączyć serca nie tylko w święta. Pamiętajmy o tym, że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

    Katarzyna Sochacka

     

     

  • Kiermasz Walentynkowy

    9 lutego odbył się w  naszej szkole Walentynkowy Kiermasz zorganizowany przez uczniów uczęszczających na zajęcia kół zainteresowań kulinarnego i technicznego przy wsparciu nauczycieli p. Alicji Maj i p. Katarzyny Sochackiej. Stoisko zostało udekorowane w  barwy zarezerwowane dla tego dnia, wszechobecne były serca, serduszka. Walentynki to wspaniała okazja, żeby sprawić przyjemność i radość drugiej osobie – a ten dzień właśnie taki był. Od samego rana w całej szkole pachniało goframi. Były też pyszne babeczki, galaretki z owocami, lizaki walentynkowe. Apetyty wszystkim bardzo dopisywały! Na kiermaszu można było nabyć również walentynkowe świeczniki, pudełeczka w kształcie serca z miłą niespodzianką, kartki, własnoręcznie szyte kwiaty oraz poduszki. Wszystkie walentynkowe gadżety oraz słodkości zostały wykonane przez uczniów podczas zajęć kół zainteresowań. Realizację przedsięwzięcia umożliwił nam sprzęt oraz wyposażenie pracowni zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dochód jaki uzyskaliśmy z kiermaszu walentynkowego zostanie przeznaczony na doposażenie pracowni technicznych.

    Dziękujemy wszystkim za miły walentynkowy dzień.

    Katarzyna Sochacka

    Alicja Maj

  • Sportowe Ferie w SP20

    12 lutego rozpoczynają się ferię zimowe w naszym województwie, ale nie dla wszystkich. Chłopcy trenujący w szkolnej drużynie piłkarskiej na zasłużony odpoczynek jeszcze trochę muszą poczekać. W pierwszym tygodniu ferii nasi piłkarze, będą doskonalić swoje umiejętności piłkarskie podczas sportowych zajęć. W ciągu tego tygodnia będziemy nietylko trenować, ale także budować bliższe relacje. Czekają na nas  treningi z piłką, zajęcia z Jogi/stretchingu, wyjścia integracyjne, treningi ogólnorozwojowe oraz wiele konkursów z nagrodami. Dodatkowym miłym akcentem jest to, że nasz Absolwent, który niejednokrotnie sam uczestniczył w takich zajęciach oraz był uczniem klasy z rozszerzonymi zajęciami z piłki nożnej, zadeklarował swoją pomoc w postaci treningów bramkarskich, z racji, że sam jest bramkarzem Gorzowskiej Warty i może udzielić wskazówek swoim młodszym kolegom.

    T.Jankowski

  • Apel klas 6 i 7

    We wtorek 7 lutego 2024 roku uczniowie klas 6 i 7 uczestniczyli w spotkaniach podsumowujących pracę w pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/24. Pani dyrektor Magdalena Molik przypomniała wydarzenia, które miały w tym czasie miejsce ale i przestawiła działania na najbliższe dni. Omówiła klasyfikację uczniów.

    Klasy VI uzyskały średnią ocen na poziomie 4,38 i frekwencję na wysokości 89%. Natomiast średnia klas VII wynosi 4,33 i frekwencja uczniów to 88%. Jeśli chodzi o uczniów wyróżnionych to nadal jest ich wysoka liczba. W klasach VI mamy 26% osób (40 osób na 156 uczniów), które mają średnią w przedziale 4,75 – 5,29 i 22 osoby (14%), które otrzymają stypendia motywacyjne. Natomiast w klasach VII mamy 26% osób (36 osób na 141 uczniów), które mają średnią w przedziale 4,75 – 5,29 i 10 osób (7%), które otrzyma stypendia motywacyjne.

    W dalszej części spotkania Dyrektor Molik przypomniała o obowiązkach uczniów, w tym o konieczności codziennego logowania się do Librusa i odczytywania wiadomości. Zostały również przypomniane regulaminy obowiązujące w szkole w zakresie zakazu używania telefonów komórkowych. Omówione również zostały zasady bezpiecznego zachowania nie tylko podczas przerw. Nie zabrakło słów o kulturze, która jest bardzo ważna w naszej społeczności szkolnej, a na którą wszyscy zwracamy uwagę.  W spotkaniu znalazły się również słowa podziękowania dla Wychowawców klas. Na koniec każdy z uczniów otrzymał worek w ramach realizowanego projektu „Włącz pozytywne myślenie” realizowanego pod patronatem Wojewody Lubuskiego. Były życzenia odpoczynku i teraz z niecierpliwością czekamy na ferie!



    Ola Krawiec

  • "Opowieść wigilijna”

    Dnia 06.02 miała miejsce wyprawa klas VII do teatru na sztukę „Opowieść wigilijna”. Uczniowie zafascynowani grą aktorską mieli okazję spotkać się oko w oko z odtwórcą jednak z głównych ról.

    Aneta Beresińska

  • Z wizytą w sądzie

    30 stycznia uczniowie kl. 704 mieli okazję zwiedzić Wojewódzki Sąd Administracyjny, który ma siedzibę w Gorzowie przy ul. Dąbrowskiego i zapoznania się z zasadami jego funkcjonowania. Uczniowie zostali oprowadzeni po kuluarach instytucji przez rzecznika Sądu Administracyjnego  - pana, Michała Ruszyńskiego,  który w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o pracy sądu. Młodzież miała także możliwość zobaczyć, jakie zadania wykonują na co dzień pracownicy sądu.

    Agnieszka Świerczyńska

  • Konkurs "Bezpieczne Ferie"

    Konkurs "Bezpieczne Ferie" przeprowadzony dla klas II miał na celu promowanie bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną promującą bezpieczne zachowania podczas zimowych zabaw i aktywności.

    Na wystawie prezentowane były prace uczestników konkursu, które przekazywały ważne przesłanie dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Plakaty informowały o zasadach korzystania z lodowisk, stoków narciarskich, czy też ośrodków wypoczynkowych. Zdjęcia uwieczniały radość zimowych zabaw w otoczeniu bezpiecznych warunków.

    Dzięki konkursowi i wystawie udało się podkreślić wagę dbania o bezpieczeństwo podczas ferii zimowych oraz zachęcić do odpowiedzialnego spędzania czasu w tym wyjątkowym zimowym okresie.

    Aleksandra Brandt, Anna Broniarczyk

     

  • Native speaker w każdej szkole!

    Przedstawiamy rewolucyjne podejście do nauki języka angielskiego - Native Speaker w każdej szkole, we współpracy z szkołą angielskiego online Tutlo!

    Z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła już włączyła się w program, który umożliwia naszym uczniom regularny kontakt z native speakerem podczas zajęć z angielskiego. To niezwykła szansa na doskonalenie umiejętności językowych dla naszych uczniów!

    Jak to działa? Na lekcjach angielskiego łączymy się z native speakerem. Uczniowie ostatnie 10-20 minut każdej lekcji korzystają z arkuszy i gier językowych utrwalając wiedzę.

    Naszym celem jest pokonanie bariery językowej i urozmaicenie procesu nauki.
    W najbliższych tygodniach każda klasa będzie miała okazję skorzystać z lekcji z native speakerem, dzięki trzymiesięcznemu dostępowi do nowej usługi dla szkół: Native Speaker na żądanie!

    Wszystkich rodziców zapraszamy do bezpłatnego zapisania swoich dzieci, aby w pełni skorzystać z tego, co przygotowało dla uczniów Tutlo: LINK

    Trzymamy kciuki za rozwój naszych uczniów i cieszymy się, że już teraz inaugurujemy program "Native Speaker w każdej szkole".

    Koordynatorem na szkole jest pani Agnieszka Słowik. W programie Tutlo uczestniczą klasy 4 z naszej szkoly.

    Agnieszka Słowik

  • Gorzowska Spartakiada w piłce ręcznej

    W dniu 6.02.2024 w naszej szkole zorganizowane zostały finały rozgrywek sportowych w ramach Gorzowskiej Spartakiady w piłce ręcznej chłopców, w kategorii Igrzyska Dzieci. Po wielu emocjonujących meczach nasza reprezentacja wywalczyła wicemistrzostwo Gorzowa.

    Szkołę reprezentowali:- Sazonov Andrii- Majgat Jakub- Osiński Filip- Gogolewski Gracjan- Grobelski Karol- Jaskowski Oskar- Kimon Franciszek- Marek Filip- Morawski Gabriel- Nahorny Artem- Nicpoń Cezary- Nicpoń Franciszek- Olszewski Krzysztof- Tabor Jakub- Rychlewski Karol- Yanko Kyrylo
    Trener M.Gałat

  • Neonowy bal karnawałowy

    Klasy 6 i 7 postawiły podczas ostatków na neonową zabawę przy muzyce lat 80. i 90., którą serwował DJ Martin. Uczniowie zadziwiali świecącymi elementami garderoby i dodatkami. Wszyscy doskonale bawili się przy znakomitych przebojach, ale również podczas konkursów przygotowanych przez nauczycieli. Nie zabrakło też wyboru króla i królowej balu. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

    wychowawcy kl. 6 i 7

  • "Bezpieczny Online" - Wspólnie budujemy świadomość i bezpieczeństwo w sieci

    W ramach naszej inicjatywy "Bezpieczny Online" -Wspólnie budujemy świadomość i bezpieczeństwo w sieci, zorganizowaliśmy szereg wydarzeń i aktywności mających na celu podniesienie świadomości na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących cyberbezpieczeństwa, w zakresie ochrony swoich danych osobowych oraz rozpoznawania zagrożeń online. Przeprowadzone zostały prezentacje edukacyjne, które angażowały uczniów i zachęcały do refleksji nad bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

    Niezwykle cenne było również z spotkanie z policjantem, który omawiał aspekty prawne związane z bezpieczeństwem w Internecie. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu uczniowie mieli okazję lepiej zrozumieć konsekwencje nieodpowiedzialnego korzystania z sieci oraz poznać swoje prawa i obowiązki jako użytkownicy Internetu.

    Ponadto, ogromne gratulacje dla uczestników konkursu na plakat dotyczący bezpieczeństwa w sieci! Kreatywne i inspirujące prace są doskonałym sposobem na przekazywanie ważnych przesłań o bezpieczeństwie online.

    Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział w naszej akcji Wspólnie budujemy bezpieczne środowisko online dla naszej społeczności szkolnej. Wszystkim życzymy bezpiecznego surfowania po sieci każdego dnia!

    Jodko Patryk

  • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

    6 lutego 2024 r. będziemy obchodzili kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło przewodnie brzmi: ,,Dzień Bezpiecznego Internetu: Razem dla lepszego Internetu!”  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest w lutym, , ale jego obchody w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych organizowanych w całej Polsce zaplanowane zostały aż do końca marca br.

    DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa on-line.  Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

    Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska on-line.  Odpowiedzialne korzystanie z Internetu to kwestia ważna dla wszystkich. Media cyfrowe są obecne w naszym życiu na każdym kroku i mogą mieć znaczący wpływ na nasze relacje, zdrowie i rozwój. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Dzień Bezpiecznego Internetu to dobra okazja, aby przypomnieć sobie o tych zasadach i zastanowić się nad swoim sposobem korzystania z Internetu. Również nasza szkoła, jak co roku, aktywnie włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

    Materiały edukacyjne: 

    https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne.html

    Zapraszamy do udziału w obchodach DBI – twórzmy bezpieczny Internet każdego dnia!

    nauczyciele informatyki

  • Wycieczka klasy 504xi

    2 lutego uczniowie klasy 504xi udali się na zajęcia  do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA).

    To przestrzeń złożona z kilkunastu stanowisk badawczych.  Można przy nich samodzielnie odkrywać zjawiska przyrodnicze, z którymi spotykamy się na co dzień, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dzieci dowiedziały się, skąd się biorą kolory  i jak działa siła odśrodkowa.

    Wizyta w Strefie SOWA, była okazją,  by stworzyć własny film animowany, sprawdzić symetrię swojej twarzy, dowiedzieć się, jak działa pamięć ultrakrótkotrwała i czym różni się od krótkotrwałej..

    Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w kawiarni.

    Zapraszamy do fotorelacji.

    Opiekunowie wycieczki: Justyna Jaworska- Głazik, Magdalena Furmaniak

  • Bal karnawałowy klas piątych.

    We wtorkowe  popołudnie 30 stycznia odbył się bal karnawałowy  klas V. W tym dniu dzieci wcieliły się w przeróżne postacie oraz spędziły popołudnie w miłej atmosferze. Wystrój sali wprowadził w karnawałowy nastrój i zachęcał do wesołej zabawy przy muzyce.

     Justyna Jaworska- Głazik

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim
E-mail szkoły: sp20@edu.gorzow.pl
Telefon: (095) 722-94-55
Adres szkoły: ul. Szarych Szeregów 7
66-400 Gorzów Wielkopolski
Poland