Nawigacja

 • Mini wystawa - trasy rowerowe

  W holu głównym szkoły chłopcy z klasy 601 przygotowali w formie wystawy trasy rowerowe w Gorzowie i okolicy. Zachęcamy do zapoznania się propozycjami uczniów oraz do aktywnego wypoczynku w formie wycieczki rowerowej. Mini wystawa będzie dostępna do 22.06.2023 r.

   

  T. Jankowski

 • "Piękna i Bestia"

  Pod koniec maja klasy 5 i 6 wybrały się do gorzowskiego Teatru im. J. Osterwy na wspaniałą muzyczną  opowieść  na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont pt. Piękna i Bestia.

  „..Pośród baśni, jedną z najpiękniejszych jest ta o klątwie, która zadufanego w sobie księcia przemieniła w budzącego odrazę dzikiego zwierza i o uwięzionej w jego włościach pięknej dziewczynie, nieświadomej tego, że tylko jej miłość  może zdjąć zaklęcie i na powrót przemienić potwora w człowieka. W końcu, od zawsze wiadomo, że miłość bywa lekiem na niejedną ranę, a zwłaszcza z magicznymi radzi sobie doskonale.”

  Spektakl przeniósł nas w krainę baśni. Opowieść była interesująca, a historia mimo znanej przez wszystkich treści  pokazana  w zaskakujący sposób. Wszystkim nam się bardzo podobała, o czym z pewnością mogą świadczyć długie owacje dla występujących artystów.

  Agnieszka Pawlus

   

   

 • Wyjście klasowe 501

  Dnia 14 czerwca  uczniowie  z klasy 501 wraz z nauczycielami p. Justyną Jaworską-Głazik i wychowawcą p.Krzysztofem Klukiewiczem wybrali się do kina i restauracji McDonald.

  Dzieci miały okazję obejrzeć pełen kolorów i humoru film pt. ,,Super Mario Bros”. Młodzież wyszła z kina uśmiechnięta i rozbawiona. Kolejnym punktem wyjścia były lody w popularnej  restauracji McDonald.  W drodze powrotnej do szkoły odwiedziliśmy plac zabaw aby trochę się poruszać, poćwiczyć koordynację i przede wszystkim wspólnie spędzić czas.

 • Podsumowanie pracy nauczycieli Zespołu Matematycznego

  W mijającym roku szkolnym zespół nauczycieli matematyki zaproponował wiele konkursów, których głównym celem było zainteresowanie uczniów matematyką, popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień, ujawnianie młodych talentów i pokazanie, że: „ Nie taki diabeł straszny jak go malują” :)

  Rok szkolny rozpoczęliśmy od obchodów Dni Tabliczki Mnożenia, podczas których ćwiczyliśmy tabliczkę mnożenia poprzez zabawę i rożnego rodzaju łamigłówki oraz w klasach wyłanialiśmy Mistrza tabliczki mnożenia.

  W listopadzie z okazji obchodów 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości zaproponowaliśmy uczniom II edycję konkursu Szczęśliwa Piątka czyli Historia Polski w Matematyce. Uczniowie klas IV-VIII codziennie mogli rozwiązywać wywieszane na korytarzu zadania związane z Polską.

  Również w listopadzie uczniowie zmagali się z konkursem Archimedes.

  W grudniu, jak co roku, ogłosiliśmy konkurs na matematyczną ozdobę świąteczną, jak zwykle spłynęło wiele Waszych ciekawych prac, z których wybraliśmy najbardziej kreatywne i ich autorzy zostali nagrodzeni na apelu, który podsumował konkursy matematyczne zorganizowane w I półroczu.

  W lutym szóstka naszych uczniów reprezentowała nas na etapie rejonowym Przedmiotowego Konkursu z matematyki.

   

  Również w lutym trzy nauczycielki matematyki wzięły udział w Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, podczas której wzięłyśmy udział w wielu warsztatach, na których mogłyśmy zainspirować się pomysłami na ciekawsze lekcje matematyki.

  Marzec, jak co roku, to nasze święto matematyki, w tym roku nasze konkursy odbyły się pod hasłem – Matematyczny Relaks. Można było wziąć udział w konkursach: Matematyczna Poduszka, Matematyczny Łapacz snów, Artystyczna Liczba π, Graficzne karty pracy.

  Na korytarzach można było podziwiać wystawę Matematyczne iluzje oraz zorganizowany był kącik matematycznego relaksu. Na lekcjach oGrywaliśmy wiosnę, wybieraliśmy MatMistrza i mistrza Sudoku. Dodatkowo mogliśmy skosztować matematycznych wyπeków i πzzę z πeca.

  W marcu obchodziliśmy Dzień Liczby π i z tej okazji odwiedziła nas Pani Kurator Ewa Rawa, która podziwiała prace uczniów i wystawy towarzyszące obchodom Święta Matematyki.

  W tym czasie odbyły się dwa konkursy Międzynarodowe w których wzięło udział wielu naszych uczniów: Matematyczny Kangur i Matematyka bez granic.

  W kwietniu szóstka uczniów z klas VIII wzięła udział w konkursie matematycznym im. Majki Ostrowskiej organizowanym przez I LO jako szkoła zdobyliśmy III miejsce, a tytuł Laureata zdobył Kornel Saleh uczeń klasy 806 i uzyskał dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

  W maju podsumowaliśmy konkursy, które odbyły się w II półroczu.

  W czerwcu włączyliśmy się w obchody Dnia Dziecka i zorganizowaliśmy stanowisko z grami logicznymi, które cieszyło się zainteresowaniem uczniów.

  Każde nasz działanie było dokumentowane na fanpagu Matematyka w Dwudziestce na Facebooku.

  Dziękujemy wszystkim uczniom za angażowanie się w nasze działania i zachęcamy do Waszej aktywności w przyszłym roku.

  Lider Zespołu Nauczycieli Matematyki

  Joanna Szymańska

 • Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej

  Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej szczegółowe informacje w załączniku

   

   

  Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą szkoły - Informacja

   

 • Ruch Jest Zdrowy, Dla Ciała I Głowy

  6 Czerwca uczniowie klas piątych reprezentowali naszą szkołę w turnieju Ruch Jest Zdrowy, Dla Ciała I Głowy,który odbywał się w SP13.W składzie sportowym,wiedzowym oraz wśród kibiców naszej szkoły trwała niezwykła atmosfera.Wszyscy bawili się tam bardzo dobrze.Było wiele konkurencji podczas których, uczniowie zmagali się z różnymi,ciekawymi wyzwaniami.Nasza szkoła zajęła 2 miejsce!

  Otrzymaliśmy wiele ciekawych nagród dla szkoły w formie sprzętu sportowego.Wszyscy wrócili z uśmiechem na twarzy i zadowoleni z drugiego miejsca.

 • Dzień Ziemi ciąg dalszy...

  Odbywały się w Szkole różne akcje związane z dbaniem i troską o naszą planetę. Zostały rozstrzygnięte i dokończone konkursy z okazji obchodów naszej planety; Model kuli ziemskiej, Rozpoznawanie flag, wręczenie nagród w toku.  

  26.04 odbyło się wręczenie nagród w Konkursie  Łazik marsjański Wszyscy uczestnicy wykazali się twórczością i nowatorskim podejściem za co serdecznie dziękujemy.

  Jako uwiecznienie naszych akcji, sprowadziliśmy Ziemię na ziemię, która obiegła Naszą Szkołę wirują i obracając się wokół uczniów, którzy chętnie się z nią fotografowali na pamiątkę jej święta.

 • English is fun!

  6 czerwca dzieci z teatralnego kółka języka angielskiego pochwaliły się swoimi umiejętnościami. Podczas przedstawienia dla edukacji wczesnoszkolnej i zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego na 22 dzieci zaprezentowały piosenki, taniec i fragment bajki Goldilocks and the three bears.

  Filmik pod linkiem

 • Kolorowy festyn z okazji Dnia Dziecka w klasach I-III

  Zgodnie ze szkolną tradycją, 1 czerwca hucznie i kolorowo świętowaliśmy Dzień Dziecka. Tegoroczny FESTYN w klasach I-III obfitował w liczne atrakcje. Pokaz wozu strażackiego, spotkanie z policją i pierwsza pomoc z ratownikiem medycznym to tylko niektóre z nich. Nie zabrakło konkurencji sportowych, loterii fantowej, działań plastycznych, tańców i wspólnych zabaw przy dobrej muzyce. Ogromną popularnością wśród uczniów cieszyło się malowanie twarzy, tatuaże, stanowisko z bańkami mydlanymi i kręcenie balonów. Niektórzy sprawdzali swoje umiejętności na slalomie hulajnogą, inni grali w minigolfa, a jeszcze innych pochłonął tor kapslowy i gry stolikowe. Uczniowie, dzięki uprzejmości rodziców mogli również zasmakować prawdziwej lemoniady, świeżego popcornu oraz pysznych ciast i deserów.

  Następny festyn już za rok!

  Z okazji Dnia Dziecka wszystkim uczniom życzymy uśmiechu, radości i zawsze dobrej zabawy! 🎈🥳🍭🍬☀️ 

 • Wycieczka do Nadleśnictwa Kłodawa

  31 maja w ramach podsumowania zajęć dla obcokrajowców udaliśmy się pieszo do Nadleśnictwa  Kłodawa. Tam czekała juz na nas Pani Aleksandra Popiołek, która opowiedziała nam o pracy leśnika, hodowli lasów oraz ptakach zamieszkujacych okoliczne lasy.

  Mieliśmy także okazję zmierzyć się z labiryntem oraz torem przeszkód ukrytym wśród drzew.Naszą wizytę w nadleśnictwie zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.

 • Turniej czytelniczy klas I

  31 maja 2023 r. odbył się TURNIEJ CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW KLAS I pod hasłem „W krainie bajek i baśni”.  Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów oraz inspirowanie do własnej działalności czytelniczej w ramach działań ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

  W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe reprezentacje wszystkich klas pierwszych.  Uczniowie pracując w grupach zadaniowych musieli zmierzyć się z różnorodnymi „bajkowymi” zadaniami w 7 konkurencjach.  Układali puzzle, dobierali tytuły do ilustracji znanych baśni, rozwiązywali krzyżówkę oraz odgadywali baśniowe zagadki.  Rywalizacja była bardzo wyrównana, a uczestnicy wykazali się wspaniałą znajomością literatury dziecięcej.  Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i upominki.  Oto wyniki:
    I MIEJSCE  –  klasa 106
   II MIEJSCE  –  klasa 105
  III MIEJSCE  –  klasa 104

          Udział w konkursie zachęcał uczniów do CZYTANIA KSIĄŻEK ukazując czytanie
  jako świetną rozrywkę dla każdego, w każdym wieku i o każdym czasie! Uczniom spodobała się formuła turnieju, a pozytywne komentarze i zadowolenie uczestników motywują do organizacji turnieju w przyszłym roku szkolnym.

  Organizatorzy:

  Małgorzata Protoklitow
  Katarzyna Pawłowicz-Bielska

   

 • Wycieczka do Kołobrzegu

  Niezwykły Dzień Dziecka w nadmorskim klimacie spędzili uczniowie klas 402, 501 i 505.Wycieczkę rozpoczęliśmy od pięknego widoku z latarni morskiej w Kołobrzegu. Oprócz morskiego krajobrazu zachwyciły nas również kamienie i minerały w pobliskim muzeum. Spacer brzegiem morza wyostrzył apetyty. Na obiad udaliśmy się do ośrodka kolonijnego w Starym Borku. Tam spędziliśmy cudowne popołudnie korzystając z boiska i placu zabaw. Wieczorem również nie zabrakło atrakcji.

  Duch zdrowej rywalizacji obudził się podczas zadań wykonywanych w ramach ogrodowych podchodów, a odgadnięte hasło  Bądźcie dobrzy, bądźcie odważni przyświecało nam do końca wycieczki.Kolejny dzień przeniósł nas w klimat dzikiego zachodu w Parku Rozrywki w Zieleniewie.

  Westernowe rozrywki i słoneczna pogoda sprawiły mnóstwo radości zarówno uczniom, jak i wychowawcom.

 • Wycieczka do Majalandu

  W piątek 26 maja klasy 502,503,401 i 403 pojechały na wycieczkę do Majalandu. Liczne kolejki, rollercoastery, statki i samolociki były niezwykle ekscytujące.Wszyscy byli zafascynowani tym co działo się na miejscu.Największe emocje oraz wrażenia budził rollercoaster Wilkołak. Emocje, które panowały podczas jazdy były nie do opisania. Kolejka jadąc ponad 90 km/h budziła szok siędzących tam osób.Świetnie było również na samolotach, które latały na wysokości ok. 30 metrów. Machając tam skrzydłami, można było lecieć do góry nogami lub nawet obrócić się o 360!

  Wyjazd wszyscy skończyli z uśmiechem na twarzy oraz z niesamowitymi wspomnieniami!

 • Spelling Bee

  1 czerwca w naszej szkole odbył się Konkurs literowania w języku angielskim Spelling Bee. Uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych. Finaliści okazali się tak doskonali, że trudno było wyłonić jednego zwycięzcę.

  Pierwsze miejsce ex aequo zdobyli:

  Tymon Janczewski z klasy 407 i Jakub Osses z klasy 403.

  Drugie miejsce wywalczyła Pola Nienartowicz z klasy 403.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

 • DZIEŃ DZIECKA W „DWUDZIESTCE”

  Niezapomniane wrażenia i wiele pozytywnych emocji dostarczył uczniom kl. IV – VIII tegoroczny PIKNIK Z KLASĄ zorganizowany z  okazji Dnia Dziecka. Muzyka, taniec, śpiew i dobra zabawa
  w „poszukiwaczy skarbów” towarzyszyła wszystkim przez cały dzień. Lista atrakcji była naprawdę długa, a to niektóre z nich: loteria fantowa, fotobudka, warsztaty plastyczne, kiermasz zdrowej żywności i kramik owocowych napojów, quizy językowe, matematyczne łamigłówki, gry logiczne i zręcznościowe, zawody sportowe … Można było tańczyć, śpiewać, grać, puszczać bańki mydlane, a nawet „poprawić” delikatnie urodę – makijaż przygotowały dziewczęta z kl. VIII. Jak zawsze, niezawodni harcerze, gotowi byli na udzielenie każdemu pierwszej pomocy (na szczęście potrzebne były jedynie pokazy).


  Kto chciał, mógł poczuć się, jak Robinson Cruzoe - poruszając się według „ Mapy skarbów” po gabinetach i korytarzach szkolnych oraz na boisku sportowym i placu zabaw, odnajdywał ciekawe miejsca, a „skarbem” okazywała się zdobyta wiedza czy umiejętność i radość z zabawy.
  Na zakończenie, wśród uczestników całej imprezy, rozlosowano nagrody – ufundowane przez Radę Rodziców.

  Co jeszcze działo się tego dnia, obejrzyjcie sami

 • Konkurs Programowania

  Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu programowania? 


  Weź udział w szkolnym konkursie z programowania w języku Python i HTML!

  Termin konkursu 06 czerwca 2023 godzina 10.00

  Potwierdzenie chęci udziału w konkursie do
  02 czerwca 2023 w sali 8c.
   

  Dodatkowe informacje w regulaminie konkursu.

  Pozostałe informacje i materiały na stronie  http://sala8c.pl

  ZAPRASZAMY!
   

 • Klasa 301 w pracowni chemicznej ZSTiO

  Dzięki klasie 3D5T z gorzowskiego Chemika klasa 301 miała okazję zobaczyć prawdziwą pracownię chemiczną oraz bliżej poznać zawód technika analityka. Uczniowie szkoły średniej, wraz z wychowawcą, panią Katarzyną Głowacką, przygotowali dla klasy 301 doświadczenia, w których mali uczniowie mogli uczestniczyć. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci i wiele nauczyły.

 • Wycieczka klas 201; 203

  Dnia 29 maja klasy 201 i 301 pojechały na wycieczkę szkolną. Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Słowian i Wikingów JOMSBORG – VINETA, gdzie klasy uczestniczyły w warsztatach prezentujących okres wczesnego średniowiecza. Następne w planie były Międzyzdroje.

  Na początku udaliśmy się na molo i przeszliśmy promenadą. Wspólne plażowanie, jedzenie gofrów i lodów były najlepszym sposobem spędzenia czasu z przyjaciółmi z klasy.

 • Warsztaty czytelniczo-twórcze w klasach I-II

  W klasach I i II odbyły się kolejne warsztaty czytelniczo- twórcze. Tym razem hasłem przewodnim była ekologia i ochrona środowiska naturalnego w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczniowie zapoznali się z twórczością Małgorzaty Strzałkowskiej oraz wysłuchali kilku wierszy z książki "Raj na Ziemi - czyli rady nie od parady II". Autorka w zabawny sposób namawia dzieci do dbałości o swoją planetę i najbliższe otoczenie, co uczniom bardzo się podobało i chętnie działali w oparciu o treść wysłuchanych porad.

  Podczas tych warsztatów, wyjątkowo dużo się działo. Uczniowie układali ekologiczne hasła, współpracowali w grupie tworząc rysunkową kulę ziemską, projektowali "ekoludki", ekologiczne domy i zielone osiedla. Wszystko po to by stworzyć nieziemskie, ekologiczne plakaty, które już zawisły w holu szkoły i przypominają wszystkim, że to od każdego z nas zależy, jak będzie wyglądało nasze otoczenie, nasz wspólny, zielony dom. I pamiętaj: CZYSTE ŚRODOWISKO TO NAJLEPSZE UZDROWISKO! 

  Małgorzata Protoklitow

  Katarzyna Pawłowicz-Bielska

 • 1 CZERWCA 2023 – DZIEŃ DZIECKA pod hasłem PIKNIK Z KLASĄ

  Uczniów klas IV – VIII SP 20 zapraszamy na gry, zabawy niespodzianki i wiele atrakcji, w godz. od 9.00 – 12.00
  Szczegóły na plakatach w holu szkoły i u wychowawców.

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim
E-mail szkoły: sp20@edu.gorzow.pl
Telefon: (095) 722-94-55
Adres szkoły: ul. Szarych Szeregów 7
66-400 Gorzów Wielkopolski
Poland