Aktualności
Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2025/2026
BROSZURA kl.1
Instrukcja uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego
Wakacyjna Bomba!
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego udało się sfinalizować zakup nowych kompletów sportowych dla uczniów naszej szkoły. Dzięki akcji ,,Kopsnij 20 dla 20,, oraz wsparciu Rady Rodziców oficjalnie możemy przedstawić nasze nowe stroje. Dodatkowym smaczkiem jest złoty akcent, bo przecież rok w rok nasi uczniowie wracają ze złotymi medalami z różnych dyscyplin sportowych. Zakupiliśmy 50 sztuk, które dzielą się na 30 granatowych koszulek chłopięcych , oraz 20 różowych przeznaczonych dla dziewczynek. Rada rodziców ufundowała głośnik, który zostanie wykorzystany przy prowadzeniu zajęć sportowo-artystycznych.
Bardzo dziękuję za wsparcie i po wakacjach czekamy na pierwsze sukcesy!
Tomasz Jankowski
Niemiecki w praktyce
Niemiecki w praktyce, czyli ósmoklasiści z SP 20 zamawiają w McDonalds!
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły udowodnili, że nauka języka obcego nie musi kończyć się na podręcznikowych regułkach. W ramach innowacyjnego projektu sekcji językowej ósmoklasiści w czerwcu opuścili mury klas i ruszyli do restauracji McDonalds, aby sprawdzić swoje umiejętności w realnych, codziennych sytuacjach. Czerwcowe wyjścia edukacyjne miały charakter cykliczny i objęły kilka grup uczniów. Głównym zadaniem każdego ósmoklasisty było samodzielne złożenie zamówienia oraz komunikacja wyłącznie w języku niemieckim. Przełamanie bariery językowej i praktyczne wykorzystanie nowo poznanego słownictwa kulinarnego przyniosło młodzieży mnóstwo satysfakcji, stanowiąc świetne, praktyczne podsumowanie roku szkolnego. Projekt miał również wyjątkowy wymiar społeczny. Wyjścia połączyły i zintegrowały uczniów, którzy na co dzień uczą się niemieckiego oddzielnie pod okiem dwóch różnych germanistów. Wspólne wyjścia projektowe stały się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, wzajemnej pomocy i zacieśnienia relacji między rówieśnikami. Wielowymiarowe cele idealnie połączyły w sobie kilka kluczowych aspektów: Praktyczny: Nauka kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.Integracyjny: Wspólne działanie i integracja grup prowadzonych przez obu germanistów tuż przed zakończeniem szkoły. Nowoczesny: Testowanie nowych, praktycznych kierunków i metod w podstawie programowej. Efekty pracy uczniów Zwieńczeniem tej językowej przygody były samodzielnie przygotowane przez młodzież sprawozdania oraz bogate fotorelacje.Co najważniejsze - wszystkie opisy i podsumowania projektu powstały w języku niemieckim! Prace te idealnie pokazują, jak świetnie uczniowie obu ścieżek językowych poradzili sobie z tym wyzwaniem i że nauka przez działanie przynosi najlepsze efekty.
Serdecznie gratulujemy nauczycielom germanistom świetnej inicjatywy, a wszystkim ósmoklasistom odwagi, kreatywności i świetnej znajomości języka naszych sąsiadów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych udanych czerwcowych wyjść!
THE BIG CHALLENGE
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że chętnie rozwijają swoje umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego. Grupa ponad 40 osób spróbowała swoich sił w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu The Big Challenge. Tegoroczny konkurs przyniósł nam aż dwa medale - na poziomie pierwszym zdobył go Piotr Chlebicki z klasy 506, a na poziomie trzecim, już po raz trzeci, otrzymała go Anastazja Dębicka z klasy 703. Dodatkowo, poza Anastazją i Piotrem, jeszcze troje uczniów zostało wyróżnionych wyjątkowym Certificate of Excellence za uzyskanie najwyższych wyników. Byli to: Wiktoria Musik z klasy 704, Michał Kurowski z klasy 701 oraz Oliwier Tarkawian z klasy 705. Wśród uczestników znalazła się spora grupa uczniów, którzy jak dotąd nie opuścili żadnej edycji organizowanej w naszej szkole i już zapowiadają swój udział w przyszłym roku. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!
Konferencja prasowa w Willi Fabrykanta
- 8
Nasi uczniowie skorzystali z zaproszenia/ vouchera, który otrzymali w prezencie od pani Ewy Pawlak i w poniedziałek 8 czerwca przybyli na konferencje prasową zorganizowaną w Willi Fabrykanta - siedzibie Muzeum Lubuskiego. Ze strony muzeum w spotkaniu udział wzięli pani Ewa Pawlak, muzealnicy Stanisław Sinkowski, Monika Kowalska i Ewa Ryś - Celmer. Ze strony Szkoły Podstawowej nr 20 wzięli udział w konferencji prasowej dyrektor naszej szkoły - pani Katarzyna Pawłowicz-Bielska i dziesięcioosobowa grupa młodzieży biorąca udział w projekcie Kompetencje przyszłości z, prowadzącą zajęcia dziennikarskie i redaktorskie, opiekunem Jadwigą Sobolewską. Ze strony mediów przybyły p. Agnieszka Kopaczyńska - Moskaluk i prezenter Katarzyna Kozińska ściśle związana z Lubuskim Centrum Informacyjnym(LCI).To się działo naprawdę!!!Najpierw nasi uczniowie przeszli chrzest bojowy w postaci prowadzenia wywiadu z pracownikami muzeum. Następnie panie dziennikarki wprowadziły naszą młodzież w sztukę wypowiedzi podczas wywiadu. Przeprowadziły krótką, interesującą lekcje dziennikarstwa. Podały w teorii i praktyce wiele cennych wskazówek, informacji oraz stworzyły z naszych wypowiedzi przemiłą relacje - filmik, który możecie oglądać poniżej - kliknij w link.
Zdroweśniadanie#20profilaktycznie#zdrowie
- 6
Tydzień Profilaktyki to idealny czas na organizację klasowego zdrowego śniadania. Takiej inicjatywy podjęli się m.in. piątoklasiści. Przygotowali oni wspólnie pod okiem wychowawców zdrowe, kolorowe kanapki. Na stołach pojawiło się pełnoziarniste pieczywo, świeże warzywa, chude wędliny i pasty warzywne. Wspólny posiłek okazał się nie tylko okazją do zjedzenia smacznego śniadania, ale też super formą integrującą klasę.
K.Marek
Termomodernizaja
Sprawozdanie ze spotkania z dyrektor Muzeum Lubuskiego, p. Ewą Pawlak
- 7
Dzień Muzeów obchodzony jest 18 maja i z tej okazji zorganizowano w naszej szkole spotkanie z dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta, z panią Ewą Pawlak. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas V i VII, laureaci konkursu na prezentację multimedialną pt. „Moja ulubiona książka”, najaktywniejsi czytelnicy naszej biblioteki oraz grupa 10 – osób z projektu „Kompetencje przyszłości”- zajęcia dziennikarskie i redaktorskie.
Pani E. Pawlak opowiedziała nam o sobie i o swojej drodze życiowej prowadzącej do kariery zawodowej. Dowiedzieliśmy się, że od 20 lat pani E. Pawlak zarządza Muzeum Lubuskim oraz obecnie 54 -ma pracownikami. Wyjaśniła zebranym uczniom jak wygląda logo Muzeum Lubuskiego: dwie duże pomarańczowe, połączone ze sobą, litery M i L. Zaprezentowała nam także dwie ze swoich książek: „ Mój Młyn” i „Przewodnik po wartościach”.
Spotkanie z panią Ewą Pawlak było bogate w nowe i ciekawe informacje dotyczące naszego gorzowskiego muzeum. Na zakończenie grupa 1 z zajęć dziennikarskich i redaktorskich otrzymała
w prezencie voucher – zaproszenie na nieodpłatne zwiedzanie Zespołu Willowo – Ogrodowego połączone z możliwością przeprowadzenia wywiadów z pracownikami muzeum.W podziękowaniu za poświęcony nam czas uczennica klasy VIII, Jagoda Marcinkowska podarowała pani Ewie Pawlak własnoręcznie naszkicowany portret jej osoby, a uczennice klasy 502 przygotowały komplet obiektów muzealnych należących do Muzeum Lubuskiego w formie obrazu za szkłem. Jesteśmy pewni, że te własnoręcznie przygotowane przez uczniów upominki utrwalą wspomnienia ze spotkania oraz będą przypominać pani dyrektor o nas, o uczniach SP nr 20 w Gorzowie Wlkp.
Opracowały:
Patrycja Machnio i Nadia Czekajło z klasy 505
Wyjście klas 408 i 502 do Laser Tag
W ramach integracji zespółów międzyklasowych uczniowie klas 408 i 502 wybrali się na wycieczkę do Centrum Gry Laser Tag w Gorzowie Wielkopolskim. Wizyta na zielonej arenie była dla dzieci okazją do aktywnego spędzania czasu. Laserowy paintball okazał się świetną zabawą, która wymagała od uczestników nie lada sprawności fizycznej, strategicznego myślenia oraz szybkiego refleksu. Uczniowie doskonale poradzili sobie z przygotowanymi misjami taktycznymi. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem, świetną kondycją i wzorową współpracą w grupach. Brawo dla Was!!! Chcecie powtórki???
Egzamin praktyczny na kartę rowerową
10 czerwca 2026 r., uczniowie klas IV–VIII przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Było to ważne wydarzenie, które pozwoliło młodym uczestnikom ruchu drogowego sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach.
Przygotowania do egzaminu trwały przez wiele tygodni. Uczniowie poznawali przepisy ruchu drogowego, zasady bezpiecznej jazdy rowerem, znaczenie znaków drogowych oraz obowiązki rowerzysty. Zdobyta wiedza została zweryfikowana podczas części teoretycznej egzaminu.
Uczniowie na Miasteczku Ruchu Drogowego musieli wykazać się umiejętnością prawidłowego wykonywania manewrów, zachowaniem ostrożności oraz znajomością zasad ruchu drogowego. Egzamin praktyczny pozwolił sprawdzić, czy przyszli rowerzyści potrafią bezpiecznie poruszać się w różnych sytuacjach drogowych.
Wszyscy uczniowie dobrze poradzili sobie z egzaminacyjnymi zadaniami, wykazując się odpowiedzialnością, rozwagą oraz znajomością obowiązujących przepisów. Uzyskanie karty rowerowej jest dla młodych ludzi nie tylko powodem do dumy, ale także potwierdzeniem gotowości do samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy pomyślnie zdali egzamin, i życzymy wielu bezpiecznych kilometrów na rowerowych trasach. Jednocześnie przypominamy o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, używania elementów odblaskowych oraz noszenia kasku, który znacząco zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy.
Bezpieczeństwo na drodze to wspólna sprawa nas wszystkich!
Warsztaty z okazji Dnia Dziecka
Dnia 03.06 z okazji Dnia Dziecka dwie klasy czwarte - klasa 402 i 404 uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy i nugetsow w Zielonej Dolinie. Uczniowie mieli okazję nauczyć się robić pizzę i nugetsy. Dzieci dodatkowo miały stworzyć Logo swojej pizzerii i menu. Po pracowitym czasie spędzonym w kuchni dzieci miały okazję zwiedzić piękną okolice, a także spędzić miło czas na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Zobaczcie sami!
Szkolny tydzień profilaktyki i promocji zdrowia
Zapraszamy i zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcjach, ktorych celem jest podnoszenie świadomości dbania o zdrowie i zdrowy styl życia.
Szkolny tydzień promocji zdrowia - Pierwsza Pomoc
Szkolny Tydzień Promocji Zdrowia - jest najlepszym momentem aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. We wtorek 9 czerwca 2026r., gościliśmy w naszej szkole ratowników medycznych, którzy na co dzień, podczas pracy w zespole ratowniczym walczą o zdrowie i życie pacjentów. Uczniowie wysłuchali zasad udzielania pomocy, poznali sposoób prowadzenia resuscytacji krążenoiowo-oddechowej. Osoby, które najelepiej prowadziły zainscenizowane działania ratownicze otrzymały certyfiakty.
Magdalena Furmiak
Agnieszka Nadrowska
Barbara Gizmunt
Ilona Borowska
Krzysztof Klukiewicz27
Zbiórka elektrośmieci w Szkole Podstawowej nr 20
Szkoła Podstawowa nr 20 w Gorzowie Wielkopolskim we współpracy z firmą Inneko przy okazji obchodów Dnia Dziecka zorganizowała zbiórkę elektrośmieci. Uczniowie, rodzice i mieszkańcy przynosili zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przyczyniając się do ochrony środowiska. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczestników udało się pozyskać AED, czyli automatyczny defibrylator zewnętrzny. Urządzenie to zwiększy bezpieczeństwo uczniów, pracowników szkoły oraz mieszkańców, pomagając ratować życie w sytuacjach zagrożenia zdrowia.
Wktórce umieścimy obszerniejszą relację
Piątoklasiści na Zielonej Szkole
- 4
W tym tygodniu Marina w Santoku gościła naszych uczniów z klas 506 i 507. Trzydniowy wyjazd pod namioty był okazją dla piątoklasistów do zdobycia nowych umiejętności oraz ich integracji na poziomie rówieśniczym. Słoneczna pogoda pozwoliła uczestnikom Zielonej Szkoły na poznanie okolicy podczas pieszych wycieczek oraz aktywne wykorzystanie czasu na świeżym powietrzu. W trakcie pobytu uczniowie uczestniczyli między innymi w grze terenowej na Grodzisku, warsztatach kreatywnych oraz zwiedzili Muzeum Grodu Santok.
K. Marek
Piknik paraolimpijski przy Motylii
- 2
29 maja w parku Górczyńskim w Gorzowie rozpoczęła się ogólnopolska trasa Pikników Paralimpijski 2026 pod hasłem „Zbliżamy Ludzi Przez Sport”.
Uczestniczący w wydarzeniu uczniowie SP 20 mogli m.in. poznać tajniki sportu osób niepełnosprawnych, porozmawiać i podziwiać paralimpijczyków. Tego dnia żywe lekcje wf stały się jednocześnie miejscem wyjątkowego spotkania sportu, integracji i dobrej zabawy. Dziękujemy organizatorom Związkowi Sportu Niepełnosprawnych „Start” za wspólnie spędzony czas i pozytywną energię!
Zbieramy elektrośmieci
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Informacja dla uczniów klas VIII i ich rodziców. Drodzy ósmoklasiści, od 17 maja 2026r., będzie możliwość rejestracji absolwentów szkół podstawowych do gorzowskich szkół ponadpodstawowych. Obecnie można zapoznawać się z ofertą gorzowskich, samorządowych szkół średnich.
W systemie naboru można sprawdzić ilość klas w poszczególnych szkołach, w jakich zawodach będzie kształcenie, jakie przedmioty będą punktowane oraz jakie rozszerzenia czekają na kandydatów w poszczególnych szkołach.
System elektroniczny naboru jest otwarty, a więcej szczegółów na ten temat znajdziecie pod linkiem:
Archiwum Aktualności